Звезда и Зенит - Sputnik Србија

Звезда заблистала против Зенита

Фудбалери Црвене звезде савладали су Зенит у пријатељском мечу у Санкт Петербургу са 2:1. Голове за српског шампиона постигли су Иванић у 39. и Красо из пенала у 88. док је стрелац за домаћине био Кијерос у 62. минуту.
Тек из седмог покушаја црвено-бели су успели да нанесу пораз руском шампиону у сада већ традиционалном одмеравању снага два тима. Претходних шест мечева добио је Зенит, а српски шампион овог пута коначно искористио грешке ривала.
Звезда је на терен изашла у необичној постави, без класичног левог бека, у формацији са три дефанзивца у којој је дефанзивни везиста Мијаиловић играо „либера“.
И умало да се таква замисао обије о главу црвено-белима, Зенит је лако проналазио рупе у одбрани, много посла имао је голман Глазер, али домаћи играчи нису били довољно прецизни па је мрежа гостију остала нетакнута.
Полако се Звезда ослобађала притиска, вршила је притисак на одбрану Зенита и то јој се исплатило у 39. минуту, Митровић је као левокрилни бек центрирао у казнени простор, а Иванић је ушао на позицију централног нападача и главом послао лопту у мрежу.
Вреди напоменути, пре тога је Звезда умало добила прилику за пенал после пада Олајинке у казненом простору Зенита, али су арбитри променили одлуку и досудили офсајд.
Звезда и Зенит - Sputnik Србија, 1920, 04.07.2023
Руси лепо дочекали Србе – Месечина и Ужичко коло са разгласа, „Боже правде“ пре утакмице
За петнаестак минута у другом полувремену обе екипе су биле веома активне, а то се више исплатило домаћима који су у 62. изједначили преко Кијероса.
Звезда је на другој страни озбиљно запретила преко младог резервисте Шљивића у 69. минуту када је шутирао преко гола са око 17 метара. Тренер Бахар је у финишу указао шансу и новом нападачу Красоу, као и Кангви који је лоше шутирао у сјајној контри после корнера у 81. минуту.
До победе црвено-бели сустигли у 88. минуту. Дефанзивац Зенита неспретно је оборио Кингса Кангву, а судија одмах показао на белу тачку. Сигуран егзекутор био је новајлија из Сент Етјена Красо који је постигао првенац у црвено-белом дресу.
Зенит је на другој страни могао до изједначења у 90. минуту, али је голман Глазер сјајно зауставио ударац главом Мостовоја и сачувао победу црвено-белима, премијерну на турниру у Санкт Петербургу.
Оно што може да радује све поклонике црвено-белих је добро издање младих фудбалера - Недељковића, Мијатовића, Шљивића, Лучића, па и новајлије из Копенхагена Стаменића, који су уз голмана Глазера имали запажене улоге.
Звезду у наставку турнира у Русији очекују дуели с Нефчијем (8. јула) и Фенербахчеом (12. јула).
Ток меча могли сте да пратите уз Спутњик:
20:35 04.07.2023
90’+3’ – Крај утакмице, победа Звезде!
20:24 04.07.2023
90’ – Глазер!
Срећа за Звезду, из сјајне шансе Мостовој је погодио израелског голмана у руку. Само корнер за Зенит.
20:22 04.07.2023
88’ – Гол! Красо!
Звезда води са 2:1, сигуран егзекутор је новајлија из Сент Етјена.
20:21 04.07.2023
87’ – Пенал за Звезду!
Оборен је Кингс Кангва.
20:16 04.07.2023
81’ – Кангва!
Севнула је контра Звезде после корнера, Букари је одложио лопту за Кангву који је лоше шутирао искоса па је пропала лепа прилика.
20:14 04.07.2023
80’ – Мртвило!
Зенит има иницијативу, Звезда се брани, нема узбуђења.
20:06 04.07.2023
69’ – Шљивић!
Опробао је ударац са око 17 метара по средини, лопта је отишла преко гола.
19:56 04.07.2023
62’ – Изједначење!
Кијерос поравнава на 1:1!
19:49 04.07.2023
55’ – Велика шанса!
Млади Недељковић је тражио Стаменића, али је Васиљев одлично реаговао.
19:47 04.07.2023
52’ – Отворена игра на обе стране
Звезда је офанзивна, Зенит чека прилику за контранапад.
19:22 04.07.2023
45’ – Полувреме, Звезда води!
Много шанси је имао Зенит, али је Звезда прва успела да стигне до гола и води са 1:0.
19:18 04.07.2023
43’ – Митровић опасан!
Добар покушај из даљине, али изблокиран.
19:15 04.07.2023
40’ – Гол! Иванић!
Главом погађа везиста Звезде после одличног центаршута Митровића!
Звезда води 1:0.
19:08 04.07.2023
33’ – Нема пенала за Звезду!
Офсајд!
19:06 04.07.2023
31’ – Пенал за Звезду!
Олајинка је пао у казненом простору Зенита!
19:03 04.07.2023
28’ – Опет...
Глазер спасава Звезду!
19:02 04.07.2023
27’ – Реагује Мијаиловић!
Спречио је шансу за Зенит!
18:59 04.07.2023
23’ – Глазер спасао Кангу!
Канга је изгубио лопту у опасној зони, лопта је стигла до Мантуана, а потом је Глазер чудноватом реакцијом одбранио.
Остаје 0:0.
18:54 04.07.2023
19’ – Трећи жути картон
Бразилци из Зенита су веома агресивни, на земљи је остао млади Мијатовић.
18:48 04.07.2023
13’ – Нема пенала за Звезду
Судија је добио сигнал из ВАР собе, а потом и потврду да нема пенала.