Новак Ђоковић - Sputnik Србија

Ђоковић обуздао „распуцаног“ Томпсона – сигурна победа за треће коло Вимблдона!

Новак Ђоковић, најбољи тенисер свих времена, пласирао се у треће коло Вимблдона сигурном победом над Џорданом Томпсоном из Аустралије у три сета, 6:3, 7:6, 7:5, а у наредној рунди такмичења играће са бољим из дуела између Томаса Ечеверија и Стена Вавринке.
Ђоковић није имао лак посао, Аустралијанац Томпсон је демонстрирао сјајне сервисе, али је и српски тенисер одговарао на сличан начин.
Уз то, Ђоковићеви узвратни ударци су често били неухватљиви за Томпсона који је желео да игру пребаци на мрежу, међутим та тактика није уродила плодом против најбољег тенисера свих времена.
Чак 21 ас ударац је уписао Томпсон, Ђоковић је имао осам, није дозволио противнику ниједну брејк прилику уз висок проценат освојених поена приликом првог сервиса, али је слабо користио брејк шансе, тек једну од четири.
Ипак, пету је реализовао када је највише требало, на меч лопту у 12. гему трећег сета, за 350. Гренд слем победу у каријери.
Ђоковић је феноменално отворио дуел, доминирао је у својим гемовима и најављивао напад на ривала, што се догодило у шестом гему где је повео са 4:2.
Сет је окончао у деветом гему без изгубљеног поена, искористивши прву прилику за то, а у другом није успео да направи брејк, пропустио је две шансе за то па се морало у тај-брејк.
Али, ту је Новак на свом терену, навео је Томпсона на дуплу сервис грешку и поново искористио прву сет лопту за вођство од 2:0.
Како је време одмицало тако је Томпсон играо све отвореније, Ђоковић у трећем гему није успео да стигне до брејк прилике све до 12. гема, али је успео да је искористи на најбољи начин, за брејк, сет и меч.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик.
20:37 05.07.2023
6:3, 7:6, 7:5 – Крај! Победа Ђоковића!
Феноменалном скраћеном дијагоналом Ђоковић је освојио први поен, наредни ритерн није био добар, али је следећи био одличан пошто је Томпсон лоптицу избацио у аут.
До изједначења Томпсон је стигао сјајним пласирањем лопте бекхендом готово из места, али је Ђоковић дошао до меч лопте одличном реакцијом на скраћену лопту.
И искористио је за победу!
20:31 05.07.2023
6:3, 7:6, 6:5 – Сигуран Ђоковић
Није било дилема у овом гему.
20:29 05.07.2023
6:3, 7:6, 5:5 – Томпсон на нивоу
На мрежи су се завршила уводна два поена, по један су освојила обојица тенисера.
Уследила су два чудна поена после којих су се обојица извињавала, Томпсону је затим „задрхтао“ први сервис, међутим спектакуларан поен који је уследио припао је Аустралијанцу и уместо меч лопте за Ђоковића била је гем прилика за Томпсона.
Невероватним волејем Томпсон је успео да стигне до 5:5.
20:23 05.07.2023
6:3, 7:6, 5:4 – Одличан Новак
Дуга размена је најпре припала Томпсону, Новак је потом освојио два поена, а одличним поенима затим и завршио гем.
20:19 05.07.2023
6:3, 7:6, 4:4 – Драматично!
Дошао је Томпсон на корак од завршетка гема, Ђоковић се ритерном приближио на поен заостатка, а потом је изборио изједначење.
Мали аут после Новаковог ударца је донео Томпсону гем лопту, а дуплом сервис грешком ривал је допринео новом изједначењу.
Ипак, стекао је предност коју је и искористио.
20:12 05.07.2023
6:3, 7:6, 4:3 – Нема проблема!
Учинило се на моменат да Томпсон може да нападне, али је Новак сервисом поново реаговао.
20:08 05.07.2023
6:3, 7:6, 3:3 – Новака мучи сервис противника
Новак је имао проблема са читањем сервиса противника, Томпсон се разгоропадио и рутински одбранио свој гем.
19:56 05.07.2023
6:3, 7:6, 1:1 – Сигурни сервисери
Нема шанси за брејк.
19:44 05.07.2023
6:3, 7:6 – И други сет за Ђоковића!
Дуплом сервис грешком Томпсона Новак је повео са 3:1, а ас ударцем је стигао до 5:2.
Смањио је Аустралијанац разлику, ношен повицима са трибина, али је потом Новак асом из другог сервиса стигао до две сет лопте.
Искористио је прву и повео са 2:0!
19:37 05.07.2023
6:3, 6:6 – Иде се у тај-брејк!
Сет ће бити одлучен у додатном периоду.
19:32 05.07.2023
6:3, 5:6 – Томпсон у ритму
Узео је Томпсон прва два поена, потом је погрешио, али је бриљантном реакцијом на мрежи дошао до две прилике да заврши гем.
Искористио је прву, ас ударцем.
19:28 05.07.2023
6:3, 5:5 – Напето!
И поново је Томпсон дошао до 40:40 на Ђоковићев сервис, али је уследила „бомба“ од преко 200 километара на сат за предност српског тенисера.
Наредним сервисом је избацио противника из поља, поен је ипак потрајао и завршен је грешком Томпсона.
19:22 05.07.2023
6:3, 4:5 – Сигуран Томпсон
Није Ђоковић успео да створи шансу за брејк.
19:19 05.07.2023
6:3, 4:4 – Није сјајно...
Намучио се Ђоковић, Томпсон је стигао до 40:40, али је затим Новак одлично одиграо и новим добрим смеч ударцем стекао предност.
И искористио је за крај тешког гема.
19:13 05.07.2023
6:3, 3:4 – И још једна пропуштена шанса за Ђоковића
Одличним волејима Томпсон је дошао до шансе да заврши гем, али је потом Ђоковић срећно стигао до изједначења.
Уследио је одличан ритерн, Томпсон није успео да одигра добро и Новак је стекао нову брејк шансу.
Томпсон је 11. ас ударцем изједначио, наредним сервисом и стекао предност, а потом и завршио гем.
19:02 05.07.2023
6:3, 2:3 – Новак пропустио брејк лопту
Низ слајс удараца окончан је промашајем Томпсона за изједначење на 30:30, а потом је Ђоковић искористио лаку лопту за брејк прилику.
Оклизнуо се Новак у наредном поену и није успео да остане у ритму, Томпсон је изједначио, а потом и повео јер је Ђоковић одиграо веома лош ударац, оставивши ривалу много простора.
Наредним сервисом Томпсон је завршио гем.
18:56 05.07.2023
6:3, 2:2 – Компликовано...
Томпсон је пустио руку, али је Ђоковић успео да укроти налет противника.
18:52 05.07.2023
6:3, 1:2 – Замало!
Новак је стигао на корак до изједначења и прилике за брејк, али је срећним ударцем Томпсон окончао гем.
18:47 05.07.2023
6:3, 1:1 – Новак изгубио први поен на први сервис
Али, реаговао је првим ас ударцем за изједначење.
18:39 05.07.2023
6:3 – Сет за Ђоковића!
Без већих проблема, са 17 освојених поена из 17 првих сервиса, Ђоковић осваја први сет!