Циципас „тукао“ Марија у спектаклу Вимблдона – заказан дуел против Ласла Ђереа

© AP Photo / Alberto PezzaliСтефанос Циципас и Доминик Тим
Стефанос Циципас и Доминик Тим - Sputnik Србија, 1920, 07.07.2023
Сјајни дуел између Ендија Марија и Стефаноса Циципаса у другом колу Вимблдона завршен је победом Грка - 7:6, 6:7, 4:6, 7:6, 6:4. Иначе, овај дуел са пажњом је пратио Ласло Ђере јер је знао да ће играти против победника у трећем колу.
Овај блокбастер од дуела започет је ноћ раније, Циципас је добио први сет у тај-брејку, потом је Енди Мари узвратио истом мером, а онда и повео са 2:1 у сетовима пре него што је дуел прекинут због мрака.
Сваки поен Мари је прослављао као да је дао гол у фудбалу, а публика је навијала као да је у питању Дејвис куп дуел.
Треба рећи да је Мари синоћ, поен пред крај дуела, задобио повреду препоне, па је било питање како ће се то одразити на његову игру у наставку.
Вероватно је на развој меча утицала и једна ситуација у којој Мари није тражио челенџ, а требало је, па се касније додатно разљутио на свој бокс. Да јесте тражио, имао би брејк шансу у четвртом сету.
Овако, Циципас је прво добио тај-брејк четвртог сета, а онда и пети и успео је да надјача и противника и публику.
Велика победа за Циципаса.
Губио је 1:2 у сетовима, добио оба сета данас и пласирао се у наредну рунду где га чека Ласло Ђере.
Раније је шпански тенисер Карлос Алкарас пласирао у треће коло Вимблдона пошто је савладао Француза Александра Милера резултатом 3:0 (6:4, 7:6 (7:2), 6:3), за два сата и 33 минута игре.
Пољски тенисер Хуберт Хуркач пласирао се у треће коло Вимблдона, где ће играти против победника меча Новак Ђоковић - Стен Вавринка.
Хуркач, 17. на АТП листи, је неочекивано лако савладао Италијана Лоренца Мусетија 3:0 (7:6 (7:4), 6:4, 6:4) за два сата и шест минута.
Победу је остварио и Андреј Рубљов пртив Давида Гофана у четири сета - 6:3, 6:7, 7:6, 6:2.