Ватерполо Србија - Sputnik Србија

Херојски тријумф Србије над Црном Гором – победа на пенале после заостатка од 0:5!

Ватерполо репрезентација Србије је на херојски начин успела да победи Црну Гору у последњој утакмици групне фазе на Светском првенству у Јапану коначним резултатом 17:15 после петераца, пошто је у регуларном делу дуела било 13:13.
Србија је очајно ушла у дуел, губила је са 5:0 у првој деоници и морала је да јури заостатак током целе утакмице.
У неколико наврата је српски тим, предвођен сјајним капитеном Јакшићем и инспирисаним Вучинићем долазио на два гола заостатка, али је као по правилу пропуштао шансе за повратак у потпуни егал.
До тога се стигло тек у последњој деоници, Ранђеловић је далекометним шутем успео да изједначи на 12:12, а потом је Радуловић донео и предност од 13:12.
Ипак, Укропина је у последњем минуту изједначио, а како је финални напад Србије пропуштен победник је морао да буде одлучен после петераца.
Србија је имала максималних три од три током дуела и очувала је стопроцентни учинак у одлучујућем периоду.
Иако је млади голман Мишовић током утакмице добио предност у односу на искусног Митровића, селектор Стевановић је ветерану дао предност и није погрешио, он је уписао бриљантну одбрану главом у последњој серији и донео победу Србији.
Српски тим ће у нокаут фази имати лакшег противника, претпоставља се да ће то бити Јапан који је аутсајдер у дуелу са Хрватском.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик.
06:16 21.07.2023
Пенали – победа Србије!
Драшовић погађа за Србију, 1:0!
Перковић погађа за Црну Гору, 1:1.
Радуловић сигуран за 2:1!
Радовић погађа пречку, остаје 2:1 за Србију!
Вучинић сигуран за 3:1!
Радовић смањује на 3:2.
Јакшић за 4:2!
Митровић главом брани шут Матковићу за победу Србије са коначних 17:15!
06:10 21.07.2023
32'– Нерешено, биће пенали!
Пропуштен последњи напад Србије!
06:08 21.07.2023
32'– Какав гол...
Укропина погађа за 13:13.
06:05 21.07.2023
31'– Радуловић, Србија води!
Коначно преокрет, 13:12 за Србију!
31'– Мишовић сјајан!
Нова одбрана!
06:03 21.07.2023
29'– Браво!
Мишовић брани у ситуацији са играчем мање!
29'– Штета!
Статива Вучинића, али нови напад за Србију и потом промашај Радуловића!
Остаје 12:12.
06:02 21.07.2023
28'– Крај за Саву!
Три искључења, али Мишовић чува гол Србије!
06:00 21.07.2023
28'– Нерешено!
Сјајна одбрана Србије са играчем мање, судије не кажњавају Чучковића због ударања лактом Ранђеловића, али он погађа за 12:12!
05:58 21.07.2023
27'– Одлично!
Радуловић опет за петерац, Драшовић смањује на 12:11!
05:57 21.07.2023
26'– Штета...
Перковић шраубом погађа за Црну Гору и подиже на 12:10.
05:56 21.07.2023
26'– Рашовић!
Погађа за умањење на 11:10!
05:54 21.07.2023
25'– И опет Црна Гора до лопте
Али, одлична одбрана Србије!
05:51 21.07.2023
24'– Тешановић чува Црну Гору!
Уписао је три одбране у једном нападу Србије, укупно 13!
После три четвртине Србија губи са 11:9.
05:50 21.07.2023
24'– Штета...
Нема одбране са играчем мање, Матковић погађа за 11:9.
05:47 21.07.2023
23'– Браво!
Вучинић смањује на 10:9 после тајм-аута селектора Стевановића!
05:45 21.07.2023
22'– Штета...
Два пропуштена напада Србије.
05:42 21.07.2023
21'– Сјајни Вучинић!
Из мртвог угла погађа за 10:8!
05:41 21.07.2023