Сергеју је требало мање од два минута да одушеви Саудијску Арабију /видео/

© Sputnik / Антон ДенисовСергеј Милинковић-Савић
Сергеј Милинковић-Савић - Sputnik Србија, 1920, 24.07.2023
Сергеј Милинковић-Савић, српски фудбалер, дебитовао је за Ал Хилал и то на маестралан начин јер је већ после мање од минут и по уписао гол у пријатељској утакмици против Кувајта.
Скоро 70.000 навијача Ал Хилала дочекало је српског репрезентативца Сергеја Милинковића-Савића, а он није могао да узврати на бољи начин него голом у другом минуту.
Сјајно је српски фудбалер захватио лопту после центаршута и главом донео предност Ал Хилалу који је на крају славио резултатом 4:2.
Заједно са српским репрезентативцем у Ал Хилалу представљени су и Калиду Кулибали, бивши фудбалер Челсија, као и Рубен Невес, бивши играч Вулверхемптона који се такође уписао у стрелце на свом дебију.
Сергеј је у Саудијску Арабију отишао после осам година проведених у Лацију за који је одиграо 264 утакмица у уписао 57 голова.
Лацио није желео да се ратсане са Србином, али је он сам затражио да оде, а клуб је зарадоп 40 милиона евра. Према последњим наводима Сергеј је добио годишњу плату од 20 милиона.
Уговор са Ал Хилалом Милинковић-Савић потписао је до 2026. године.