Никола Јакшић - Sputnik Србија

Победа! Српски делфини у полуфиналу Светског првенства

Подмлађена ватерполо репрезентација Србије у четвртфиналу Светског првенства савладала је вицешампиона света, селекцију Италије после бољег извођења пенала при резултату 11:11. У полуфиналу, маестрални Делфини играће против Грчке.
Иако је репрезентација састављена са седам дебитаната велики успех је већ направљен самим проласком у четвртфинале, а онда је уследио прави подвиг невероватних Делфина који Италијанима током целе утакмице нису дозволиле више од једног гола предности.
Одлично су почели српски ватерполисти, повели су са 2:0 и диктирали су темпо, али су потом Италијани ушли у серију и преокренули на 3:2.
На време су се пробудили Делфини захваљујући Драшовићу који је погодио за изједначење на крају прве деонице. Егал је био и у другој деоници мада је концентрација била усмерена на одбрану па су оба тима дала само по два гола.
У трећој деоници Србија је имала проблем са Ди Фулвиом који је пронашао шут, међутим сјајни српски ватерполисти нису дозвољавали Италијанима да стекну већу предност од једног гола.
Последњих десет минута било је напето, Делфини су у два наврата могли до предности, али нису користили шансе и поново су јурили Италијане који су на 50 секунди до краја имали гол предности.
На сцену је тада ступио Радуловић који је сјајно додао лопту одличном Убовићу који је хладнокрвно дао гол за изједначење. Тај гол Србију је одвео на шутирање пенала.
Бранислав Митровић на голу је био маестралан и другом одбраном послао је Србију у полуфинале. Делфини ће се сигурно борити за медаљу, док ће за велико финале Светског првенства играти против селекције Грчке која је претходно елиминисала Црну Гору.
10:46 25.07.2023
Пенали – Србија је у полуфиналу!
Фондели погађа први гол за Италију, 0:1.
Сјајно погађа Драшовић за Србију, 1:1.
Брани сјајни Бранислав Митровић, 1:1.
На другој страни брани и Де Лунго, 1:1.
Ди Фулвио погађа за нову предност Италије, 1:2.
Храбро под пречку лопту шаље Вучинић, 2:2.
Прешути ипак погађа иако је Митровићу мало фалило да одбрани, 2:3.
Сигуран је капитен Јакшић, 3:3.
Још једном брани Митровић! 3:3
Погађа Рашовић! 4:3
10:39 25.07.2023
32' – Пенали!
Гледаћемо петерце!
10:37 25.07.2023
32' – Изједначење!
На минут до краја Радуловић додаје Убовићу,а он погађа за важно изједначење – 11:11.
31' – Напето!
Одбранили су се Италијани, али потом су погрешили у нападу и поклонило лопту Србији.Нажалост и Делфини губе лопту – 10:11.
10:34 25.07.2023
29' – Ди Фулвио за предност Италије
Српски ватерполисти нису успели да се одбране са играчем мање – 10:11.
10:32 25.07.2023
29' – Напета завршница
Миторвић брани, а Србија осваја лопту и после наредног напада Италијана. Јакшић шутира преко гола – 10:10.
10:30 25.07.2023
27' – Браво Страхиња!
Фаулиран је Убовић који је донео Србији играча више, али не користи се ни овај напад. Међутим Јакшић је изборио лопту, а одлични Рашовић погађа за изједначење – 10:10.
10:26 25.07.2023
26' – Италија поново има предност
Брзо је Србија прокоцкала напад,а онда Ди Фулвио поново снажно шаље лопту у гол – 9:10.
10:25 25.07.2023
25' – Брани Митровић!
Италијани су први стигли до лопте и одмах добили прилику да игрјау са играчем више, али сјајан је Митровић на голу! – 9:9.
10:21 25.07.2023
24' – Силовита борба Србије
Добро је Рашовић пресекао додавање Италијана и изборио напад за Србију, али Убовић прави фаул и поклања Италији нови напад. Из контре се бране српске ватерполисти, а онда десет секунди пре краја четвртине Вучинић даје гол за изједначење – 9:9.
10:17 25.07.2023
22' – Србија не може до предности
До новог изједначења Србија стиже голом Рашовића са леве стране уз играча више, али онда силовито шутира Ди Фулвио – 8:9.
10:15 25.07.2023
21' – Поново води Италија
Италијани праве фаул у нападу над Ранђеловићем, али српски ватеролисти нису искористили шансу да поведу. Кажњавају то Италијани – 7:8.
10:12 25.07.2023
20' – Први гол за Мартиновића
Поново Италија успева да искористи играча више, овога пута прецизан је био Велото. На другој страни први гол на шампионаут постиже Василије Мартиновић! – 7:7.
10:11 25.07.2023
19' – Јакшић!
Јакшић после продора постиже погодак! – 6:6.
10:09 25.07.2023
19' – Италијани воде
Радуловић погађа пречку, а Италијани са играчем више користе напад – 5:6.
10:08 25.07.2023
17' – Одбрана на обе стране
Још једном су српски ватерполисти бржи у пливању за лопту, али Рашовић погађа стативу из велике даљине. Филип Јанковић је над Марцијалијем направио фаул и морао је да буде искључен, али Италија није искоритила своју шансу – 5:5.
10:02 25.07.2023
16' – Крај првог полувремена
Изборио је италијански ватерполиста петерац, а Ди Сома постиже гол за изједначење, а онда пенал успева да избори и Србија. Први пут на шампионату из петерца греши Рашовић – 5:5.
10:00 25.07.2023
15' – Још једном сјајни Страхиња
Србија се одбранила са играчем мање, а Италија то не успева и свој други гол уписује сјајни Рашовић – 5:4.
09:57 25.07.2023
14' – Рашовић!
Српски ватерполисти нису успели да искористе напада са два играча, а потом и са једним играчем више! Митровић одличан на голу, а онда коначно Рашовић постиже гол за изједначење! – 4:4.
09:55 25.07.2023
13' – Италијани повели
Вучинић је искључен, а Италијани овога пута користе играча више и стижу до предности – 3:4.