Звезда - Фиорентина, пријатељска утакмица - Sputnik Србија

Звезда на генералној проби против Фиорентине – одличан 5!

Ако се по Фиорентини дан познаје - Звезда је спремна за Лигу шампиона. Српски првак је демолирао италијанског прволигаша на „Маракани“ пред близу 37.000 гледалаца, на генералној проби уочи старта нове сезоне са 5:0. Свих пет голова пали су у првом полувремену.
Очајни гости успели су донекле да поправе утисак у другом полувремену, и то након што су били разбијени и прегажени у уводних 27 минута дуела на нашем највећем стадиону.
Они су вероватно схватили овај меч као пријатељски, јер су на почетку припрема, док је екипа израелског стручњака Барака Бахара ушла у меч као да игра важну европску утакмицу и то се одразило на резултат.
У таквој атмсфери Звезда је згромила Фиорентину, а са пет голова за 18 минута учинила да овај дуел подсети на неки од прошлогодишњих у Суперлиги против недораслих противника. Олањинка два пута, Красо, Иванић и Букари из једанаестерца били су стрелци за црвено-беле.
© Sputnik / Спутњик/Лола ЂорђевићЗвезда - Фиорентина, пријатељска утакмица
Звезда - Фиорентина, пријатељска утакмица - Sputnik Србија, 1920, 26.07.2023
Гости растрзани и немоћни, Лука Јовић одсечен и безопасан, а голман домаћих Глазер је укротио све безопасне ударце гостију. Звезда је лако могла да да седам или осам у првом полувремену, али су статива и срећа сачували мрежу очајног голмана Тераћијана.
У другом полувремену гледали смо ревију измена на обе стране и незанимљив фудбал. Никола Миленковић је добио прилику у редовима гостију, а Барак Бахар на другој страни убацио у игру младе снаге у виду Недељковића, Шљивића, Лековића, Кабића, Лучића, али без претеране опасности по гол ривала.
Нема шта, Звезда је била вечерас квалитетна, уиграна и мотивисана, једини „проблем“ је што до почетка Лиге шампиона има још месец и по дана. За ово што су црвено-бели приказали вечерас може се рећи само - одличан 5!
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ФИОРЕНТИНА 5:0 (5:0)
/Олањинка 8, 23, Kрасо 11, Иванић 14, Букари 27. пенал/
Стадион: Рајко Митић
Гледалаца: 36.822
Судија: Милош Милановић
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (3-4-1-2): Глазер (од 60. Поповић) – Дегенек (од 46. Спајић), Мијаиловић (од 71. Николић), Родић (од 60. Лековић) – Букари (од 60. Лучић), Kангва (од 79. Kабић), Стаменић (од 71. Адо), Митровић (од 60. Азаров) – Иванић (од 60. Шљивић) – Kрасо (од 60. Мијатовић), Олањинка (од 46. Недељковић).
ФИОРЕНТИНА (4-2-3-1): Тераћано - Додо, Мартинез, Ранијери, Бираги - Данкан, Мандрагора - Иконе, Бонавентура, Сабири - Јовић. Играли су још: Серафолини, Миленковић, Париси, Артур, Kуаме, Kабрал, Kастровили, Брекало, Kајоде.
Директан пренос могли сте да пратите и на Спутњик спорту
21:56 26.07.2023
90' – Крај меча!
Могао је Бразилац Артур Кабрал у финишу до утешног поготка, али му је голман Поповић одбранио зицер један на један. Слабије друго полувреме од првог, али заслужена победа Црвене звезде на крају на генералној проби пред нови шампионат.
21:23 26.07.2023
60' – Без узбуђења
Оборен је темпо игре у другом полувремену, Звезда се очигледно задовољила предношћу из првих 45 минута, док Виола покушава да организује конкретан напад.
21:15 26.07.2023
Председник Вучић гледа рапсодију Звезде
Међу посетиоцима Звездине генералне пробе против Фиорентине је и председник Србије Александар Вучић који се налази у ложи Маракане.
Александар Вучић, Звезда - Фиорентина - Sputnik Србија
21:08 26.07.2023
46' – Почиње друго полувреме!
Видели смо бројне измене на обе стране. Никола Миленковић је у тиму Виоле у другом полувремену, Лука Јовић је отишао на клупу за резерве.
20:48 26.07.2023
45' – Крај првог полувремена!
Звезда је дала пет, а лако могла и седам или осам. Гости су шокирани, тренер Италијано их није одвео у свлачионицу већ позвао да седну на клупу за резерве.
20:41 26.07.2023
40' – Немоћ гостију и статива Красоа
Покушали су неколико пута са дистанце играчи из Фиренце, али је голман Глазер зауставио све ударце гостију. На другој страни мало је фалило да буде и 6:0 јер је Красо погодио стативу.
20:29 26.07.2023
27' – Петарда!
Букари је прецизан са 11 метара за 5:0.
20:26 26.07.2023
23' – Олањинка! Звезда води 4:0!
Као група грађана су гости из Фиренце вечерас на Маракани, црвено-бели их понижавају, а Олањинка стиже до другог поготка на мечу.
20:18 26.07.2023
14' – Гол! Мирко Иванић за 3:0!
Не знају где су фудбалери из Фиренце, потпуно разбијени, а капитен на овом мечу Иванић повећава предност црвено-белих на 3:0.
20:14 26.07.2023
11' – Гол! Красо за 2:0!
Прошетао се нападач из Обале Слоноваче поред капитена гостију Бирагија и прецизно матирао голмана Тераћијана. Два гола Звезде за три минута!
20:11 26.07.2023
9' – Гол! Олањинка кажњава кикс Мартинеза!
Оклевао је Аргентинац са лоптом, прикрао му се Нигеријац, украо лопту и послао у небрањену мрежу. Поклон гол за Звезду.
20:02 26.07.2023
1' – Утакмица је почела
С центра први крећу црвено-бели, главни судија је Милош Милановић.
19:24 26.07.2023
Нови дресови
Звезда ће на овом мечу наступити у новој гарнитури дресова.
19:18 26.07.2023
Звезда без капитена
Капитен Александар Драговић није у саставу црвено-белих за овај меч због повреде. Уместо њега дебитује Милош Дегенек.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (3-4-1-2): Глазер - Дегенек, Мијаиловић, Родић - Букари, Kангва, Стаменић, Митровић - Иванић - Kрасо, Олајинка.
19:06 26.07.2023
Лука Јовић од старта
Фиорентина је већ саопштила састав за ову утакмицу. Лука Јовић ће бити стартер против клуба у коме се афирмисао. Од стандардних играча нема Софијана Амрабата и Николаса Гонзалеса, који нису допутовали са екипом.
19:05 26.07.2023
Звездашка еуфорија на максимуму
Нови тренер из Израела, појачања из Сент Етјена и Славије Праг и свих седам победа у припремном периоду, подигли су еуфорију такозване звездашке јавности на максимум. Иако сезона званично још није почела, сви у Љутице Богдана причају о пролећу у Европи. Можда дуел са недавним финалистом Лиге конференција покаже колико су амбиције црвено-белих реалне.
18:57 26.07.2023
Добро дошли
Пратићемо пријатељски меч између Црвене звезде и Фиорентине, последњу проверу српског шампиона уочи старта нове сезоне. Утакмица почиње од 20 часова на популарној „Маракани“.