Ватерполо Србија - Sputnik Србија

Нервозни Делфини доживели тежак пораз – Србија без финала Светског првенства

Ватерполо репрезентације Србије није успела да се пласира у финале Светског првенства, пошто је поражена од Грчке са 13:7, чиме је пропустила прву шансу да обезбеди место на Олимпијским играма у Паризу наредне године.
Српски тим ће ипак имати још две прилике за то, а претходно ће се борити за бронзану медаљу, прво одличје на првенству света још од 2017. године, а пласман у четири најбоље екипе на планети је свакако велики успех за нову генерацију.
Делфини су добро отворили утакмицу голом Николе Јакшића већ у првом минуту, али већ у трећем Грци су стигли до преокрета и од тог момента Србија није успевала да стигне до предности.
У другој деоници српски ватерполисти ушли су у десети минут без поготка, а то је противник казнио. Није било ни среће за српски тим који је погађаo пречке у битним тренуцима.
После треће деонице Делфини су били у заостатку од четири гола, да би у последњој деоници направили разлику и од седам голова предности.
За крај су Убовић и Рашовић ублажили пораз. За треће место Србија ће играти против пораженог тима из дуела Мађарске и Шпаније.
11:16 27.07.2023
32' - Крај утакмице! Србија је поражена у полуфиналу
Штета, али свакако велики подстрек за нову генерацију Делфина.
11:04 27.07.2023
30’ – Рашовић прецизан
Смањује на 13:7.
11:02 27.07.2023
29’ – И опет...
Грчка води 13:6.
10:59 27.07.2023
28’ – Лепо
Убовић смањује на 12:6.
10:57 27.07.2023
27’ – И даље...
Грчка води 12:5.
10:55 27.07.2023
26’ – Невероватно...
Какарис лагано за 11:5.
10:53 27.07.2023
26’ – Провера каже – гол
Грчка води 10:5.
10:51 27.07.2023
25’ – Лопта за Грчку...
У брзом пливању је изједначено на 2:2.
10:48 27.07.2023
24’ – Велики заостатак...
Србија губи 5:9 после три четвртине.
10:47 27.07.2023
24’ – Јакшић!
Смањује на 9:5!
10:46 27.07.2023
23’ – Центар поново...
Папанастасију враћа Грчку на 9:4.
10:45 27.07.2023
23’ – Браво!
Милојевић смањује на 8:4!
10:42 27.07.2023
21’ – Штета...
Генидунијас матира Митровића за 8:3.
10:41 27.07.2023
20’ – Коначно!
После 19 минута гол из игре и коначно са играчем више!
Лазић смањује на 7:3.
10:39 27.07.2023
19’ – Невероватно...
Нови промашај са играчем више...
19’ – Срећа!
Ипак нема гола Аргиропулоса!
10:38 27.07.2023
18’ – Рутински...
Грчка лако до 7:2, лоб ударцем Фунтулиса.
10:37 27.07.2023
18’ – Чему журба?
Убовић је из прве пробао, без потребе и лопта је отишла поред гола.
10:36 27.07.2023
17’ – Лопта за Србију!
Време је за прави напад!
10:32 27.07.2023
16’ – Србија губи!
Много погођених пречки, промашених напада, одбрана јесте била добра, али је то слаба утеха.
Србија губи 2:6.