Американци у чуду – Меси их опет шокирао мајсторијом /видео/

© AP Photo / /Lynne Sladky)Лионел Меси
Лионел Меси - Sputnik Србија, 1920, 07.08.2023
Један од најбољих фудбалера у историји Лионел Меси поново је заблистао у Конкакаф Лиги нација, постигао је прелеп погодак из слободног ударца и трасирао пут Интеру из Мајамија до четвртфинала. Далас је положио оружје после извођења једанаестераца, а након првих 90 минута било је 4:4.
Меси је одрадио нову мајсторију која ће се препричавати, овога пута за изједначење - 4:4. И то у самом финишу утакмице.
Био је то 85. минут, Меси се наместио са своје позиције и урадио оно што је радио много пута током каријере. Дигао је навијаче на ноге, а коментаторе натерао да галаме од узбуђења.
Иначе, Меси је на четири утакмице за нови клуб постигао сјајних седам голова. У дуелу против Даласа био је прецизан у 6. минуту за предност од 1:0 (прецизан ударац са око 17 метара) и у 85. минуту за невероватних 4:4. Чак је постигао гол и када су се изводили пенали, први је узео лопту у руке.
Могао је лако Интер да буде елиминисан јер је Далас водио са чак 4:2 све до 80. минута.
Тада је деловало да ће Месијев тим морати да призна пораз. Али, догодило се мало чудо. Прво је Фарфан постигао аутогол, а онда је Меси извео нову лепотицу.
Остаће упамћена ова утакмица и као прва коју је Меси играо у дресу Интера ван Мајамија. Американци се све више заљубљују у Месија и лопту која није „јајаста“.