Војводина - Партизан, фудбал - Sputnik Србија

Партизан поражен у Азербејџану – Јовановић спречио већу катастрофу

Фудбалери Партизана поражени су у првом мречу трећег кола квалификација за Лигу конференција од азербејџанског Сабаха резултатом 2:0. Лошу утакмицу одиграли су црно-бели који нису имали идеју ни конкретне, опасније прилике, док су на другој страни две шансе реализовали Бојан Летић и Алексеј Исајев.
Несигурно су фудбалери Партизана отворили утакмицу, а домаћи тим то је покушавао да користи од самог старта па се тако већ у првих пет минута јасно видела већа иницијатива Сабаха.
Већ у осмом минуту Тил је имао одличну шансу после асистенције Бојана Летића, али је шутирао преко гола. Црно-бели разбудили су се око 12. минута када је Салдања шутирао ка голу, прецизно, али недовољно јако, па је резултат остао непромењен.
У наредних пар минута могла је да се примети иницијатива Партизана, поготово када је Северина имао лопту близу гола, међутим после тог одбрањеног напада Сабах се вратио у нападачки ритам.
Имали су црно-бели среће у 28. минуту када је Јовановић морао да вади лопту из гола, јер је Емануел током пријема лопте најпре био у офсајду, а онда је лопту и захватио руком. Ритам игре је тих минута опао, мада је посед лопте и даље био на страни домаћег тима.
Деловало је да ће се полувреме завршити мирно са акцентом на одбрани оба тима, али током истека последњег минута надокнаде Нуријев и Кристијан два пута су у неколико секунди опасно запретили голу Партизана када се истакао голман црно-белих Алексадар Јовановић.
Било је неопходно да Партизан преузме контролу и да најпре покуша да дуже задржи лопту јер је проценат поседа био на страни Сабаха, 62 наспрам 38 одсто. После првих 45 минута црно-белима имали су само један озбиљнији шут ка голу, док су шест шутева од којих два у оквир гола упутили фудбалери домаћег тима.
Све оно што је било неопходно да поправе црно-бели нису успели, а Сабах је свој ритам наметнуо и већ почетком другог полувремена. Срећа је још једном погледала Партизан јер је Нуријев пропустио велику прилику, али у наставку среће више није било.
У 69. минуту Бојан Летић искусно је пао после Северининог старта који није био толико оштар, али је за судију био довољно снажан да свира пенал. Сјајни Јовановић још једном је сачувао гол, међутим само минут касније Летић долази до одличне прилике после корнера и доноси предности тиму из Азербејџана.
Непуна четири минута касније уследила је катастрофа за Партизан када је до гола стигао Алексеј Исајев.
Потиштени Партизан до краја утакмице није нашао решење за озбиљније претње и деловало је као да су се помирили са поразом на који ће што пре морати да забораве, а који ће у исто време морати да буде велика опомена.
Реванш меч игра се наредног четвртка у Београду од 21 час.
19:57 10.08.2023
90' – Крај!
Партизан је поражен у Азербејџану.
19:50 10.08.2023
90' – Још мало времена
Судија је одлучио да се игра још шест минута.
19:42 10.08.2023
81' – Све мање наде за црно-беле
Опао је ритам игре, фудбалери домаћег тима немају разлога да журе, а Партизан и даље не проналази начин да угрози њихов гол.
19:34 10.08.2023
74' – Нови гол Сабаха!
Исаијев је стрелац другог гола за домаћи тим.
19:30 10.08.2023
70' – Невероватно...
Само минут касније Бојан Летић, бивши фудбалер Радничког из Ниша даје гол!
19:29 10.08.2023
69' – Јовановић брани пенал!
Исаијев је шутирао, али још једном је фантастичан Јовановић!
19:28 10.08.2023
68' – Пенал за Сабах!
Северина је направио фаул над Летићем, мада се чинило да није било контакта за пенал.
19:27 10.08.2023
65' – Измене
Стојковић, Шћекић и Пантић су на терену.
19:23 10.08.2023
63' – Нова претња Сабаха
После корнера Шакла је лопту захватио главом и упутио је ка голу, међутим иако је било опасно резултат је остао непромењен.
19:22 10.08.2023
62' – Напада Партизан
Антић је добро центрирао, али Салдања није успео да снажније шутира ка голу већ је само једва закачио лопту. Ипак, види се већа иницијатива и притисак који праве црно-бели.
19:20 10.08.2023
59' – Белић предуго чекао
Могли су црно-бели да нападну после велике грешке Хадхуија, али Белић је дуго чекао, спетљао се и на крају упропастио прилику да се угрози гол противника.
19:17 10.08.2023
55' – Измена
Бибарс Натхо ушао је у игру уместо Алда Калулулуа.
19:13 10.08.2023
53' – Јовановић светла тачка Партизана
По средини, из далека и слабо шутирао је Кануте, а Иманов је на голу Сабаха имао лак посао. Минут касније домаћи тим већ поново прети, а сјајни Јовановић поново интервенише.
19:09 10.08.2023
48' – Велика шанса за Сабах!
Невероватно је какву су шансу пропустили фудбалери Сабаха! Нуријев је био испред гола у одличној позицији, али је оклевао да шутира и на крају му се то обило о главу.
19:06 10.08.2023
46' – Без промена на старту другог полувремена
Нема промена у саставу на почетку другог полувремена, а иако су први напад имали фудбалери домаћег тима није било озбиљније претње по Партизан јер су црно-бели брзо преузели лопту.
18:49 10.08.2023
45' – Крај првог полувремена!
У завршници првог полувремена фокус оба тима био је на одбрани, па тако није било пуно ризика, међутим у последњем минуту надокнаде Јовановић сјајно брани и то два шута заредом Нуријева и Кристијана!
После 48 минута игре посед лопте био је на страни Сабаха, 61 одсто наспрам 39 колико је успевао да је држи Партизан.
Забележен је по један шут у оквир гола, али је ка самом голу домаћи тим шутнуо чак пет пута док је Партизан имао једну конкретнију прилику.
18:47 10.08.2023
45' – Још се игра
Три минута надокнаде.
18:38 10.08.2023
38' – Спор ритам
Добро фудбалери домаћег тима чувају Северину, ритам игре је опао и нема конкретнијих прилика ни код једног тима.
18:34 10.08.2023
33' – Без опаснијих претњи
Мениг је био далеко, али је одлучио да сам заврши акцију међутим још једна његова лопта иде преко гола. Сабах наставља да напада, а црно-бели се бране.
18:28 10.08.2023
28' – Неважећи гол Сабаха
Имао је Сабах поново напад, лопта је ушла у гол Партизана, али Емануел је приликом пријем лопте играо руком,а био је и у офсајду па се тако његов гол није важио.