Сумрак у Бачкој Тополи – а у Загребу „шок“ у 90. минуту

© Фото : Милош МиливојевићТСЦ
ТСЦ - Sputnik Србија, 1920, 15.08.2023
Фудбалери ТСЦ-а ушли су у меч против Браге са заостатком од 0:3 из првог меча. Највећи оптимисти су се надали да може да дође до преокрета, а песимисти су добили оправдање за своје размишљање. Брага је у првих 20 минута у Бачкој Тополи дала чак четири гола! На крају је било 4:1 за Брагу, укупно 7:1.
Дакле, после 20 минута игре у реваншу португалски тим водио је са 7:0 у укупном скору.
Голови су се ређали као на траци.
Госте је у предност довео Пици у 9. минуту, потом је палицу преузео Брума са головима у 13. и 16. минуту, док је Ал Мусрати дигао на 4:0 у 20. минуту.
Једини гол за српски тим постигао је Марко Ракоњац у 40. минуту.
Наравно, ТСЦ је испао из квалификација за Лигу шампиона, па ће тако играти у Лиги Европе.
Неће ТСЦ много жалити што неће играти у Лиги шампиона, јер је Брага ипак показала да екипи из Бачке Тополе недостаје квалитета за највећи степеник у европском фудбалу.
Једна утакмица квалификација за Лигу шампиона привукла је много пажње, а то је дуел Динама из Загреба и АЕК-а, наравно све у сенци онога што се дешавало у Атини где је један навијач АЕК-а убијен.
На крају је на Максимиру АЕК славио са 2:1.
Домаћи тим повео је са 1:0 у 39. минуту, Грци су прво изједначили у 59, а онда и преокренули дуел и славили у 90. минуту голом Галанопулоса.