Мундобаскет 2023
Светско првенство у кошарци 2023. одржава се од 25. августа до 10. септембра на Филипинима, у Јапану и Индонезији. Сва дешавања са Мундобаскета пратите уз Спутњик спорт.
Кошаркашки репрезентативци Србије  - Sputnik Србија

Орлови славили против Ђорђевићеве Кине – нека буде тако и на Мундобаскету

Кошаркашка репрезентација Србије славила је против Кине у пријатељској утакмици пред Мундобаскет – 87:64 (23:12, 20:16, 22:23, 22:13). Орлови су надиграли тим који предводи Александар Ђорђевић, а утисак је да има простора да буду још бољи у појединим аспектима што ће бити потребно против снажнијих противника.
Видело се да је Србија квалитетнија екипа од Кине против које ће Србија играти и на Мундобаскету у групи. Те да као и против Порторика не би требало да буде проблема у Манили.
Капитен Богдан Богдановић је био најефикаснији у победи са 19 поена, Филип Петрушев је додао 13, а Вања Маринковић 11. Ху је код Кинеза дао 14.
Орлови су фантастично отворили утакмицу са 11:0, па је Александар Ђорђевић морао да тражи тајм-аут. Играле су се акције за унутрашњу линију Орлова, добро су наши бранили рекет, а Кинези се ослањали махом неуспешно на шут за три поена.
Потом је Србија мало опала у ритму када су из игре изашли Милутинов и Јовић, а треба рећи и да је Алекса Аврамовић константно Орловима ширио крила енергијом коју је уносио на терен.
Кинези су почетком треће деонице покушали да се примакну шутевима за три поена и то им је донекле и успело, док је тим Светислава Пешића имао минуте у којима није правио добре одлуке.
Са поенима Петрушева Орлови су успели да се поново одлепе на уласку у последњу четвртину. Испоставило се да је то довољно за тријумф.
Ток утакмице могли сте да испратите уз Спутњик.
15:28 20.08.2023
Крај
Победа Србије!
15:23 20.08.2023
39'– Јовић
Сјајна тројка Николе Јовића - 83:62
15:22 20.08.2023
38'– Маринковић
Лепа је то акција била, Богдановић је проиграо Маринковића који је убацио тројку важну са своје самопоуздање - 80:62
15:17 20.08.2023
36'– Богдановић до 19. поена
Убацио је капитен Србије нове поене са линије за слободна бацања и стигао до свог 19. поена - 75:59
15:12 20.08.2023
34'– Петрушев добар
Почео је Петрушев да доноси поене у нападу и одмах је то Орловима олакшало посао - 72:57
15:07 20.08.2023
33'– Срећа за Орлове
Један неорганизован напад је прошао тако што је Петрушев фаулиран у последњој секунди, а онда су се наши играчи мучили у скоку у одбрани. Јовић је затим убацио важну тројку - 70:55
15:04 20.08.2023
31'– Почела је последња деоница
Мало поново Орлови споро играју у нападу и муче се да поентирају. Двоцифрена предност је ту - 65:53
15:01 20.08.2023
30'– Чудна четвртина
Кина се разиграла, Србија је на суви квалитет одговорила и сачувала разлику, али из свега мора да извуче поуке.
Србија вооди 65:51.
14:59 20.08.2023
29'– Ху је сјајан, али Петрушев одговара
Убацио је нову тројку за 14. поен
Србија има 63:48.
14:58 20.08.2023
29'– Три бацања за Богдана
Србија води 60:45.
14:47 20.08.2023
26'– Лепо!
Скок Богдановића и асистенција за лагане поене Добрића.
Србија је убацила 50. поен.
14:45 20.08.2023
25'– Србија дуго без поена из акције
Низ лоших решења у нападу, али и чудних судијских одлука.
Србија води 48:37.
14:41 20.08.2023
23'– Пешић реагује!
Тројка Кинеза за разлику мању од десет поена!
Србија води 46:37.
14:37 20.08.2023
22'– Тројка за тројку!
Србија води 46:33.
14:17 20.08.2023
20'– Одлична игра Србије
Лепо иде лопта у нападу, недостаје шут за три поена, у одбрани је рекет затворен, али противник проналази шансе да убаци тројке.
Србија води 43:28.
14:16 20.08.2023
19'– Богдан па Вања!
Две тројке за 43:25.
14:14 20.08.2023
17'– Симанић промашио оба пенала
Србија води 37:23.
14:07 20.08.2023