Фудбалери Партизана - Sputnik Србија

Ноћна мора на стадиону „Право на снове“ – самоуништење Партизана за дебакл у Данској!

Фудбалери Партизана доживели су резултатску катастрофу у првој утакмици плеј-офа за пласман у Лигу конференција пошто су у Данској поражени од Нордсјеланда са 5:0, а утисак је да су могли да приме бар још три, четири гола – и да не постигну ниједан.
Партизан је одиграо очајну утакмицу, има утицаја на то и терен са вештачком травом на који су навикли домаћи, али то не може да буде оправдање за два направљена пенала због играња руком, један аутогол и потпуну промају у одбрани која је оставила поново одличног голмана Александра Јовановића на милост и немилост растрчаног противника, уз тоталну безидејност у нападу.
Партизану остаје реванш утакмица у Београду следеће недеље, али су шансе за пласман у Лигу конференција, после овакве представе у Данској на стадиону „Право на снове“, готово минималне.
Партизан је у десетом минуту уписао шут у гол преко Менига, али је већ минут касније кажњен преко Фресеа који је постигао спектакуларан погодак левом новом из велике удаљености.
Први пенал против Партизана досуђен је у 43. минуту, оправдао пошто је Антић заборавио руку коју је погодила лопта, а сигуран егзекутор најстроже казне био је Ингвартсен, иако је застао и тиме преварио голмана Јовановића, што арбитар није санкционисао.
Намеравао је Партизан да нападне у другом полувремену, промењена је и формација на истеку првог сата игре, али уместо тога – дебакл.
Најпре је у 68. минуту Ингвартсен реализовао и други пенал, пошто је овога пута Шћекић играо руком, пет минута касније после акције као у школском дворишту Виладсен је повисио на 4:0, а у 88. је Илић матирао Јовановића лошом интервенцијом.
Све је могло бити још горе у трећем минуту надокнаде, срећом гол домаћих је поништен због играња руком, а вреди напоменути да су најмање три пута са пет метара промашивали празан гол, док је голман Јовановић уписао чак пет одбрана.
Реванш меч је на програму у Београду, у четвртак 31. августа, али је јасно да Партизан готово да нема никакве шансе да надокнади огроман заостатак.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик:
20:24 24.08.2023
90+4’ – Крај... Дебакл Партизана
На крају, 5:0 за Данце.
20:20 24.08.2023
90’ – Још четири минута агоније
Могао је судија да одсвира крај...
20:16 24.08.2023
87’ – И аутогол!
Партизан губи са 5:0 после аутогола Илића!
20:14 24.08.2023
84’ – Јовановић!
Шта све мора да брани голман Партизана, опет ситуација 1 на 1!
20:12 24.08.2023
83’ – И опет!
Нова статива Данаца!
20:11 24.08.2023
82’ – Опет срећа...
Офсајд и статива фудбалера данске екипе.
Партизан и даље губи 4:0.
20:07 24.08.2023
78’ – Измена...
Невидљивог Северину мења Николић.
20:02 24.08.2023
73’ – Још један гол...
Партизан губи 4:0, домаћи су спаковали погодак као на дечјем игралишту.
19:57 24.08.2023
68’ – Катастрофа Партизана!
Домаћи воде 3:0 после новог гола из пенала, поново је стрелац Ингвардсен.
19:56 24.08.2023
67’ – Још један пенал!
Шћекића је лопта погодила у руку и досуђен је једанаестерац за Данце!
19:54 24.08.2023
65’ – Добар Салдања!
Соло продор ка казненом простору и шут који је блокиран за корнер.
19:52 24.08.2023
63’ – И опет срећа!
Јовановић брани ударац из казненог простора, а потом је уследила и блокада ударца.
19:51 24.08.2023
62’ – Одлична шанса!
Натхо из корнера проналази Марковића, али он очајно шутира.
19:50 24.08.2023
61’ – Полуприлика за Партизан
Илић главом покушава, али преко гола.
19:49 24.08.2023
60’ – И трећи пут!
Промашај са пет метара играча домаће екипе!
Партизан и даље губи 2:0.
19:47 24.08.2023
59’ – Дуљај коначно мења
Повређени Мениг и Кануте излазе, на терену су Баждар и Калулу.
19:42 24.08.2023
54’ – Поново срећа...
На малом простору су комбиновани домаћи играчи и пуком срећом лопта није завршила у голу Партизана.
19:37 24.08.2023
48’ – Солидно!
Стојковић је распалио из даљине, али је лопта изгубила снагу до гола.
19:35 24.08.2023
46’ – Партизан без промена