Мундобаскет 2023
Светско првенство у кошарци 2023. одржава се од 25. августа до 10. септембра на Филипинима, у Јапану и Индонезији. Сва дешавања са Мундобаскета пратите уз Спутњик спорт.
Никола Јовић - Sputnik Србија

Јовић покренуо Орлове – два лица Србије против Порторика за другу фазу

Кошаркаши Србије пласирали су се у наредну рунду Мундобаскета победом на Порториком од 94:77. Може се рећи да је Србија показала два лица на овом мечу. Утакмицу сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
Додајмо и да је Алекса Аврамовић раније завршио утакмицу, надајмо се само да није тежа повреда у питању. Филип Петрушев није играо овај дуел јер се опорављао од повреде.
Најефикаснији у победи Србије били су Богдановић и Јовић са по 17 датих поена, док је Никола Милутинов убацио 12. Стефан Јовић је завршио меч са шест, а Богдановић са пет асистенција.
Милутинов је забележио чак 15 скокова!
Слично као у првом утакмици против Кине, Србија је и на овом мечу била апсолутно доминантна, већ на полувремену је било 30 разллике и није се постављало питање победника. Мада, у другом полувремену наш тим показао је слабију игру и друго лице које не би требало да се понавља у наставку турнира.
Никола Јовић је одлично стартовао меч и са три тројке је начео Порториканце, Орлови су повели са 8:0 и било је очигледно у ком смеру се креће овај дуел.
Стигао је наш тим до 30 поена предности после 20 минута, потом је Порторико почео да погађа тројке, али Србија је стигла до победе.
Радује добра игра Николе Јовића, али и то што је Богдановић у другом делу утакмце заиграо своју бољу кошарку.
На крају је најважније да је Србија после победе над Кином остварила нови тријумф.
Наредни меч Србија игра против Јужног Судана и биће то последњи меч у првој групи.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
15:40 28.08.2023
39’ – Јовић за Јовића
Никола Јовић је закуцао са две руке и био је то фаул - 93:73. Јовић и Богдановић по 17 поена - 94:73
15:37 28.08.2023
38’ – Три минута до краја
Мало боља одбрана Србије, држе Орлови све под контролом - 88:71. Ево тројке Маринковића - 91:71
15:33 28.08.2023
36’ – Судије
Судије су сада у првом плану, досуђен је фаул Богдановића у нападу - 84:71. Богдановић је погодио оба слободна бацања - 86:71, а онда је додао још два поена на полагању - 88:71
15:27 28.08.2023
34’ – Лош скок у одбрани
Невероватно, Порторико је спустио на само 12 разлике, а било је 30. Јако лоше играју Орлови у другом полувремену - 81:69
15:21 28.08.2023
33’ – Почела је последња деоница
Србија води са 79:63, проблем је што се Порторико распуцао у шуту за три поена.
15:15 28.08.2023
Крај треће четвртине
Србија после поена Богдановића води са 75:58. Свакако најгора четвртина Орлова на овом Мундобаскету
15:12 28.08.2023
30’ – Холандова тројка
Превише се Србија опустила - 73:57. Заиста много лоша четвртина Орлова, чак 30 примљених поена Србије.
15:09 28.08.2023
28’ – Нова тројка
Порториканци су везали тројке, играју боље у овом делу игре и топе предност Орлова - 73:54
15:01 28.08.2023
26’ – Сјајни Милутинов
Милутинов је одиграо леђима и погодио за два поена - 71:46. Никола Јовић је најефикаснији са 14 поена - 73:51
15:00 28.08.2023
25’ – Јовић!
Сјајна акција и поени Јовића - 67:43. Потом и поени Богдановића са пенала - 69:43
14:58 28.08.2023
25’ – Ево је!
Коначно је Богдановић погодио, ево тројке и поново све изгледа боље - 65:43
14:57 28.08.2023
24’ – Томпсон је погодио тројку
Порториканци су боље кренули трећу деоницу и сада је Томпсон убацио тројку - 62:40
14:54 28.08.2023
23’ – 60:32
Добрић је донео поене са пенала.
Србија Порторико - Sputnik Србија
14:52 28.08.2023
21’ – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме и то поенима Ромера - 57:29. Порториканци су погодили тројку - 57:32
14:35 28.08.2023
Полувреме
Србија држи предавање Порторику - 57:27
14:33 28.08.2023
18’ – 53:21
Стварно убедљива игра, Србија долази до поена из контранапада, игра брзо, све делује добро. Богдановић је мало нервозан, било би добро да и он проради.
14:26 28.08.2023
15’ – Тројка Аврамовића!
Већ Србија води са 41:17, феноменална игра! Потом и Ристић погађа - 46:17
14:21 28.08.2023
12’ – Сјајна контра
Гудурић је проиграо Аврамовића, а онда је лепо погодио - 34:17. Ристић је прво промашио два слободна бацања, а онда је погодио за два играјући леђима - 36:17