Бензема наљутио Србина: Митровић хет-триком режирао луд преокрет смену на врху /видео/

© AP Photo / Zac GoodwinАлександар Митровић
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 01.09.2023
У спектакуларном дербију саудијске Про лиге између Ал Итихада и Ал Хилала, српска гол-машина Александар Митровић постигао је хет-трик и понео је епитет играча утакмице. Домаћин је до полувремена водио 3:1, преко Ромариња и Бенземе, док је Србин с три гола донео изједначење, а Ал Давсари тотални преокрет - 4:3 за смену на врху.
Страшан меч одиграли су Ал Итихад и Ал Хилал, са седам голова и тоталним преокретом.
Сауд Абдулхамид је послао прецизан центаршут у шеснаестерац, а српски фудбалер Митровић постигао је гол у стилу правих нападача.
Мајсторија!
Не само да је постигао овај сјајан гол, већ је Митровић дао још два гола у наставку утакмице - у 61. и 65. минуту. Прво је у свом препознатљивом стилу лопту сместио главом у гол из непосредне близине, касније је погодио и "са креча".
Трећи гол на утакмици Митровић је погодио за 3:3 и то са беле тачке. Хет-трик у великом дербију. Сјајно!
Већ сада је сигурно добио много присталица у Саудијској Арабији.
Тотални преокрет у спектакуларном мечу са седам голова и контра-прелазом, реализовао је Ал Давсари у 71. минуту.
Ал Хилал је тријумфом над великим ривалом и то у гостима, преотео трон Ал Етихаду са 13 бодова из пет мечева.
Голове за Ал Итихад дали су Ромарињо, Бензема и Хамдала.