Звезда славила на прослави Мараканиног рођендана – Нови Пазар могао и до бода

© Фото : ФК Црвена звездаГејлор Канга и Александар Драговић – ФК Црвена звезда
Гејлор Канга и Александар Драговић – ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 02.09.2023
Стадион Црвене звезде Маракана, односно Рајко Митић, данас слави 60 година постојања, а фудбалери црвено-белих су јубилеј улепшали победом над Новим Пазаром у оквиру Суперлиге Србије - 2:1 (1:0).
Црвено-бели стигли су у предност у 9. минуту утакмице када је Александар Драговић погодио и разгалио присутне навијаче.
Генерално су црвено-бели стварали шансе, али нису били добри у реализацији у првом полувремену, а између осталог Лучић је погодио и стативу. Нови Пазар је у првих 45 минута био безопасан.
У наставку је било доста периода у којима није било узбуђења, али је до занимљивог момента дошло у 80. минуту када је Сисе направио прекршај, а Звезда је добила пенал. Гелор Канга је био стрелац.
Тада је постало баш интересантно.
Само што је лопта кренула са центра, тако је Саша Јовановић постигао гол за госте и унео је дозу стрепње код присталица црвено-белих.
После тога Нови Пазар је промашио две добре шансе, могли су гости и до изненађујућег гола, али је Црвена звезда однела цео плен.