Мундобаскет 2023
Светско првенство у кошарци 2023. одржава се од 25. августа до 10. септембра на Филипинима, у Јапану и Индонезији. Сва дешавања са Мундобаскета пратите уз Спутњик спорт.
Богдан Богдановић - Sputnik Србија

Србија одрадила посао против Доминикане – четвртфинале у џепу

Кошаркаши Србије пласирали су се у четвртфинале Светског првенства победом над Доминиканском Републиком од 112:79. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Србија ће у четвртфиналу играти против Литванијe.
Орлови су овом победом обезбедили у најмању руку квалификације за Олимпијске игре, а ако буду међу две најбоље пласиране европске репрезентације на турниру – ићи ће директно у Париз!

Најефикаснији код Орлова био је Богдан Богдановић са 20 поена који је шутирао 4/4 за два и 3/3 за три поена. Вања Маринковић је додао 16 поена, а Стефан Јовић седам асистенција. Код Доминикане очекивано најефикаснији био је Карл Ентони Таунс са 25 поена и седам скокова.

За разлику од меча са Италијом, Србија је ушла храбро у утакмицу од самог старта, направила разлику и није било више дилеме да ли ће Орлови до четвртфинала.
Стефан Јовић је диктирао ритам, Богдановић, Милутинов и Маринковић су погађали, тако да је то прави рецепт за даље утакмице.
Већ после прве две деонице играчи Србије могли су полако да окрећу мисли ка четвртфиналу, а било је позитивних детаља као што је одбрана Алексе Аврамовића у току треће четвртине.
Кда је предност отишла на преко 30 разлике, суштински су обе екипе само чекале да се заврши дуел, мада чак и у тим моментима морамо да похвалимо озбиљност и мотивацију Србије.
Одреаговали су Орлови на прави начин и на крају обезбедили пласман у четвтртфинале.
То је најважније.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
15:43 03.09.2023
Победа Србије!
Орлови су се пласирали у четвртфинале Светског првенства!
15:40 03.09.2023
38' – Петрушев се распуцао
Добио је минутажу Петрушев и искористио ју је на прави начин - 107:72
15:37 03.09.2023
35' – Србија стигла до 101 поена
Пребацили су Орлови 100 датих поена.
15:31 03.09.2023
33' – Још једна контра
Добрић је одлично истрчао контранапад и поново погодио, Доминикана нема шансе против Орлова - 95:57
15:29 03.09.2023
31' – Почела је последња четвртина
Веома убедљиво води Србија - 91:55
15:26 03.09.2023
Крај треће четвртине
Јасно је да ће Србија остварити победу, води са 87:53, док Литванија на полувремену води против Америке са 54:37
15:23 03.09.2023
29' – Врхунска одбрана Аврамовића
Е, Аврамовић је уз помоћ Добрића показао како се игра одбрана, сјајно - 83:53
15:18 03.09.2023
28' – Богданова тројка!
Решио је Богдан да се искупи за меч против Италије и успева у томе, нова тројка - 78:53. Потом и Давидовац погађа за три поена
15:16 03.09.2023
27' – Србија одлична у контранападу
Богдановић је повукао контру и проиграо Добрића који је погодио о таблу - 52:31. Литванија води 52:31 против Америке, ако слави на крају она ће бити противник Србије у четвртфиналу.
15:13 03.09.2023
Техничка Пешићу
Љути се сада српски селектор на судије, али је добио техничку - 69:49
15:12 03.09.2023
26' – Још једна тројка Маринковића!
Сјајно игра Вања, погодио је још једну тројку, а онда и Јовић погађа - 69:46
15:11 03.09.2023
25' – Две тројке
Ево сада две тројке Доминикане, погодио је Таунс, али враћа Милутинов закуцавањем - 63:43
15:08 03.09.2023
23' – Маринковић!
Ево још једне тројке Маринковића, ово је јако важно за његово самопоздање - 61:37
15:06 03.09.2023
22' – Закуцавање Милутинова
Лепа акција и закуцавање Николе Милутинова - 58:37. Још један јако леп потез.
15:04 03.09.2023
21' – Почело је друго полувреме
Ево сада једног врло сумњивог фаула над Таунсом...
14:47 03.09.2023
Полувреме
Велика предност Србије на полувремену - 56:35! Све делује добро, много боље него против Италијана.
14:42 03.09.2023
18' – Аврамовић
Леп напад, Аврамовић је отишао до обруча и погодио после ливаде коју му је направио Милутинов - 51:33
14:37 03.09.2023
16' – Мало спорији ритам
Пао је ритам, али то одговара нашем тиму који води убедљиво. Монтеро је погодио пенале - 45:28. Потом добар скок у нападу и поени Богдановића - 47:28
14:32 03.09.2023
15' – Јовић
Стефан Јовић игра одлично, сада је прошао до обруча и лагано положио за 42:23
Србија Доминиканска Република Мундобаскет - Sputnik Србија
14:31 03.09.2023
14' – Добра одбрана Гудурића
Гудурић је лепо сачувао Таунса - 38:20