Србија Мађарска - Sputnik Србија

Мађарска однела три бода из Београда – Србија промашила велике шансе

Фудбалери Србије поражени су на свом терену од Мађарске у оквиру квалификација за Европско првенство резултатом – 1:2 (1:2). Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Мађарска је боље почела дуел, била оштрија, али су Орлови повели. Офанзива постава коју је извео Драган Стојковић Пикси дала је резултат, па је Тадић проиграо Влаховића, а Атила Салај уписао аутогол.
Ипак, гости су до полувремена успели да преокрену.
Прво је у 34. минуту био прецизан Варга, а онда и два минута после тога Орбан за тотални преокрет на Маракани.
И све до краја утакмице Орлови нису стигли ни до гола. Остали су празних руку.
Селектор Србије Драган Стојковић је на полувремену обавио две измене. У игру су ушли Андрија Живковић и Филип Младеновић, који су заменили Немању Радоњића и Костића. Фудбалери Србије су заиграли ангажованије у другом делу меча, а Милинковић-Савић је из изгледне шансе у 54. минуту шутирао поред гола. Само три минута касније велика прилика за Србију, а Денеш Дибуш је зауставио ударац Влаховића.
У 60. минуту голман Мађарске је овог пута зауставио ударац Милоша Вељковића.
Мађарска је у другом полувремену одлучила да се брани, а Орлови су наставили са нападима. Влаховић је пропустио нову шансу у 69. минуту.
Стојковић је потом покушао изменама да промени игру свог тима, а на терен су ушли Никола Миленковић, Иван Илић и Лука Јовић. Србија је до краја меча имала више од игре, али промене резултата није било иако су Немања Гудељ у 91. и Сергеј Милинковић-Савић у 93. минуту пропустили велике шанса за изједначење.
Тражила је наша репрезентација и пенал због играња руком, али пенала није било. Мађари су стигли до три бода.
Литванија и Црна Гора играле су раније вечерас у Каунасу без победника, 2:2. Мађарска је прва на табели групе Г са 10 бодова, док је Србија друга са седам. Црна Гора на трећем месту има пет, док су Литванија и Бугарска освојиле по два бода.
Србија ће у недељу гостовати Литванији, Црна Гора ће у Подгорици дочекати Бугарску, док је Мађарска слободна у наредном колу.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
22:42 07.09.2023
КРАЈ
Пораз Србије од Мађарске - 1:2.
22:38 07.09.2023
Ништа од пенала
Тражила је Србија пенал, али га није добила.
22:37 07.09.2023
80' – Гудељ у шанси
Нашао се Гудељ у шанси, шутирао, лопта је прошла поред стативе. Остаје 1:2
22:35 07.09.2023
88' – Лош ритам
Некако су Мађари убили ритам, чак су сада дошли и до корнера.
22:27 07.09.2023
80' – Мађари вребају
Србија напада, жели барем бод, док Мађари вребају и могу да буду опасни из контри.
22:20 07.09.2023
74' – Замало нови аутогол
Умало да дође до новог аутогола Мађара, али је после тога досуђен офсајд.
22:15 07.09.2023
68' – Поново Влаховић у шанси
Младеновић је пронашао Влаховића, а овај поново погодио спољни део мреже.
22:07 07.09.2023
60' – Нова шанса
Србија напада, Дибуш добро брани
22:03 07.09.2023
52' – Велика шанса за Влаховића
Влаховић се нашао у великој шанси, али није дошло до изједначења - 1:2
21:58 07.09.2023
52' – Павловићев покушај
Павловић је имао добру шансу, пробао је, али је шутирао преко гола. Потом је и Сергеј пробао, али и он је био непрецизан
21:56 07.09.2023
50' – У току је друго полувреме
Видећемо може ли Србија до преокрета.
21:50 07.09.2023
Спремају се измене
Младеновић и Живковић се спремају да уђу у игру. Филип Костић и Немања Радоњић су остали у свлачионици.
21:34 07.09.2023
Полувреме
После 45 минута Мађарска води са 2:1.
21:32 07.09.2023
45' – Добра шанса
Пробао је Влаховић главом, а лопта је прошла поред стативе. Није било далеко.
21:23 07.09.2023
36' – ГОЛ - Преокрет - 1:2!
За два минута Мађари преокрећу, Орбан је стрелац - 1:2! Просто невероватно колико је Србија пала у ритму и концентрацији. Орлови су примили два гола у два минута. Орбан се нашао сам на другој стативи и лако погодио.
21:21 07.09.2023
34' – ГОЛ - Мађари изједначују - 1:1!
Штета, био је то поново напад Мађара по десној страни, одбранио је Вања први ударац, али други није - 1:1. Варга је стрелац.
21:15 07.09.2023
29' – Нова шанса
Претимо, играмо офанзивно, сада је Костић био у шанси, али је шутирао и он у спољни део мреже.
21:10 07.09.2023
23' – Период мирније игре
Мађарска је боље почела, ипак Србија је искористила сјајну полуконтру и преко Тадића и Влаховића, уз помоћ Салаја, стигла до предности.
21:00 07.09.2023
13' – Нова велика шанса
Влаховић се нашао у шанси, могло је лако да буде 2:0, али је погодио спољни део мреже.
20:57 07.09.2023
10' – ГОЛ, Србија води 1:0!
Србија је повела, Тадић је проиграо Влаховића, а овај постигао гол! Мора се рећи да је имао среће јер није најбоље шутирао. Срећа и да није било офсајда. На крају је чак гол приписан као аутогол Атиле Салаја.