Партизан победио Џикићев Хапоел у Лакташима: Израелци намучили црно-беле

© Sputnik / Лола ЂорђевићКошаркаши Партизана
Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија, 1920, 08.09.2023
Кошаркаши Партизана победили су екипу Хапоела на међународном турниру у Бањалуци поводом 50 година постојања клуба Игокеа резултатом 86:81.
Публика у Лакташима имала је прилику да упозна нови тим Партизана и погледа екипу Александра Џикића која је одлично парирала црно-белима.
У одличном ритму на почетку утакмице био је Зек Ледеј који је својом серијом донео предност Партизану, а онда је прве поене у црно-белом дресу постигао Френк Камински.
Сигурнији су и бољи црно-бели били у првој деоници после које су водили резултатом 30:20.
Међутим, кошаркаши клуба из Јерусалима одлично су стартовали у другој четвртини, а напад Партизана је стао и тако Хапоелу допустио да смањи предност. Уследила је страшна серија од 11:0 односно три тројке и један кош за два поена Хапоела па је тако израелски тим и повео.
Игра црно-белих потпуно се распала у другој деоници после које је Хапоел водио 47:43.
Добро је одговорио Партизан на почетку треће четвртине, успели су да врате предност, али не и да је задрже до краја деонице.
Последња деоница постала је неизвесна после две везане тројке црно-белих, а поготком са осам метара Огњен Јарамаз је потпуно разбудио тим. Тек пред крај утакмице прве поене уписао је капитен Кевин Пантер.
Капитен је направио серију од 6:0 са линије пенала, а завршницу је испратио сјајни Ален Смаилагић закуцавањем.
У овом мечу за Партизан су дебитовали Камински, Пи Џеј Доужер, Понитка и повратник Јарамаз који је уписао 12 поена.