Срби незаустављиви у Саудијској Арабији: Прво Митар – а онда и Сергеј /видео/

© AFP 2023Александар Митровић
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 15.09.2023
Александар Митровић, српски фудбалер, постигао је нови гол за Ал Хилал овог пута са беле тачке против Ал Ријада.
У мечу шестог кола саудијске лиге истакла су се двојица српских фудбалера и то за само 45 минута.
Најпре је Александар Митровић у 30. минуту прецизно извео пенал и тако се још једном уписао у стрелце, да би у надокнади првог полувремена Сергеј Милинковић-Савић асистирао Ал Шаранију за 2:0 Ал Хилала против Ал Ријада.
Бивши фудбалер Фулама постигао је већ пети гол од доласка у клуб, а овим поготком запретио је и Кристијану Роналду који је на листе стрелаца лиге у Саудијској Арабији испред Митровића само са једним голом више.
До краја утакмице Ал Хилал постигао је још четири гола, а стрелци су били Давшари који је дао три гола и Малком који је постигао погодак на асистенцију Нејмара. Коначни резултат 6:1 успоставио је Ал Закан који је постигао једини гол за Ал Ријад.