Звездини ривали исписали историју – први гол у новој сезони Лиге шампиона и победа Лајпцига

© AFP 2023 / FABRICE COFFRINIРБ Лајпциг
РБ Лајпциг - Sputnik Србија, 1920, 19.09.2023
Први погодак у новој сезони Лиге шампиона, где игра и београдска Црвена звезда, виђен је у утакмици клубова из групе у којој се налази српски представник – у дуелу између Јанг Бојса и РБ Лајпцига где је тријумф остварила немачка екипа резултатом 3:1.
Само три минута је било потребно Лајпцигу да постигне гол на гостовању у Швајцарској.
Стрелац је био Мохамед Симакан, на асистенцију Давида Раума из корнера.
Симакан се бриљантно снашао поред двојице дефанзиваца домаће екипе, главом је захватио лопту, она је остала сакривена од видика голману који није могао најбоље да реагује и морао је да извади лопту из мреже.
Лајпциг је на овај начин доказао своје амбиције у Лиги шампиона, али ни домаћи нису одустали.
Швајцарска екипа је у 33. минуту изједначила голом Мешака Елије, сјајним шутем изван шеснаестерца, али је то било све од њих – Лајпциг је оправдао улогу фаворита са још два гола, Ксавер Шлагер је био прецизан у 73. минуту, а тачку за коначних 3:1 поставио је Бењамин Шешко у другом минуту надокнаде времена.
У истој групи се налазе Црвена звезда и Манчестер сити.
Звезда и Манчестер сити - Sputnik Србија, 1920, 19.09.2023
Звезда добила битку, али не и рат у Манчестеру – преокрет за победу првака Европе