Реал срећом избегао шок на старту Лиге шампиона, седам голова у дуелу Бајерна и Манчестера!

© AP Photo / Manu FernandezРеал Мадрид и Унион Берлин
Реал Мадрид и Унион Берлин - Sputnik Србија, 1920, 20.09.2023
Фудбалери немачког Унион Берлина били су на корак од великог изненађења против Реала у Мадриду на старту Лиге шампиона, али су поклекли у 94. минуту и домаћи су обезбедили победу од 1:0, док је у дербију вечери Бајерн Минхен савладао Манчестер јунајтед са 4:2.
Реал је упутио чак 27 удараца у гол немачког тима, али је само шест ишло у оквир гола где се истакао Фредерик Роноу током 90 минута.
У четвртом минуту надокнаде, после корнера, створила се огромна гужва у казненом простору Берлина.
Шут је најпре упутио Феде Валверде, лопта се одбијала као на билијару и стигла је до ноге Џуда Белингема који је спаковао лопту у мрежу и донео велику победу Реалу.
У дербију кола Бајерн је савладао Манчестер јунајтед са 4:3, а сигурну победу остварио је Арсенал, савладавши ПСВ са 4:0.
Изненађење је реми прошлогодишњег финалисте Интера на гостовању Реал Сосиједаду од 1:1, а тријумфу су се радовали Страхиња Павловић, Алекса Терзић и Петар Ратков јер је њихов Салцбург био бољи од Бенфике (2:0).
То, међутим, није био случај са Немањом Гудељом и Марком Дмитровићем јер је њихова Севиља на свом терену одиграла нерешено (1:1) против француског Ланса.