Бодирога гледао – Партизан поново пао у неизвесној завршници

© Sputnik / Лола ЂорђевићЖељко Обрадовић и Алекса Аврамовић
Жељко Обрадовић и Алекса Аврамовић - Sputnik Србија, 1920, 24.09.2023
Прослављени кошаркаш и председник Евролиге Дејан Бодирога гледао је Партизан на меморијалном турниру „Павлос Јанакопулус“ у Атини, црно-бели су играли против Бајерна за треће место, а екипа Жељка Обрадовића остварила је нови пораз у неизвесној завршници - 95:99.
Црно-бели су боље играли од противника у првом полувремену, видело се да Алекса Аврамовић када је у игри доприноси и поенима и одбраном, док се исто тако могло приметити да траје период привикавања Пи Џеј Дозира и Френка Каминског који се није прославио у одбрани и дефанзивном скоку.
Отишли су црно-бели на двоцифрену разлику током првог дела игре, и одржавали предност од око седам поена у току треће деонице против екипе коју предводи Пабло Ласо.
Ипак, када је Обст убацио тројку за 72:71 било је јасно да ће се победник овог дуела тражити у последњој четвртини.
Црно-бели су поново показали да су у стању да направе резултатску залиху против евролигашког тима, али и да је испусте. Припремни је период, тако ће сигурно на томе радити у наставку припрема и почетком сезоне која је иза ћошка.
У самој завршници се добро показао Нанели, а са друге стране Едвардс који је убацио невроватну тројку на уласку у последњи минут.
После промашаја Пантера било је јасно да Бајерн долази до тријумфа на овом мечу. Партизану је поново мало недостајало да дође до победе.
Црно-бели су тако везали три пораза - од Студентског центра, Анадолу Ефеса и Бајерна.
Неко би рекао - боље сада него када почне сезона.