Србин дао маестралан гол у атинском дербију – на меч бачена сенка због поруке за Хрвате /видео/

© AP Photo / CafaroФилип Ђуричић
Филип Ђуричић - Sputnik Србија, 1920, 26.09.2023
Филип Ђуричић, репрезентативац Србије, постигао је спектакуларан гол за Панатинакос у градском дербију против АЕК-а, међутим утакмицама је остала упамћена по не тако лепим сценама. Навијачи Панатинаикоса развили су транспарент као подршку навијачима Динама из Загреба који су осуђени за убиство једног навијача АЕК-а.
Само десет минута се играо дерби када је после сјајног паса до лопте дошао Филип Ђуричић који је из невероватон гула застресао мрежу АЕК-а и донео Панатинаикосу предност 1:0.
Гол српског репрезентативца био је атрактиван, али је уследио преокрет АЕК-а. За изједначење погодио је Стивен Зубер, док је у 70. минуту коначних 2:1 за АЕК успоставио Орбелина Пинеде.
Међутим, резултат ове утакмице помало је остао у сенци због дешавања са трибина на којима су навијачи Панатинаикоса провоцирали противнике специјалним транспарентом.
Све се одвијално пред сам почетак меча који замало и није одигран. На том транспаренту налазио се апел да се из затвора ослободе „Бед Блу Бојси“, навијачи Динама из Загреба који се налазе у грчком притвору.
Разлог су оптужбе за убиство Михалиса Кацуриса, који је настрадао у страшном сукобу навијача хрватског клуба и АЕК-а пред утакмицу квалификација за Лигу шампиона.
Филип Ђуричић био је гост емисије „Миљанов корнер“.