Митар дао нови гол и тако исправио Нејмарову „брљотину“ /видео/

© AFP 2023 / -Александар Митровић
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 29.09.2023
Српски фудбалер Александар Митровић постигао је нови гол за Ал Хилал, овога пута против Ал Шабаба за предност свог тима од 2:0. Раније је Нејмар на утакмици промашио пенал, али је после тога Србин спасио ситуацију.
Додуше, треба истаћи да је Нејмар исправио и сам своју грешку тако што је асистирао код првог гола, а може се рећи да је био на неки начин и асистент и код гола Митровића.
Играо се 76. минут када је Ал Хилал, при вођству 1:0 захвајујући Калидуу Кулибалију (68. минут), севнула контра домаћина преко Нејмара.
Бразилац је пронашао Митрогола на другој стативи, који је успео да из другог покушаја закуца лопту у мрежу.
Био је то девети гол Митровића за Ал Хилал од доласка из Фулама.
Занимљиво, у првом полувремену досуђен је пенал над Митром, који је врло брзо поништен одлуком ВАР-а.
Потом, над Сергејем Милинковићем-Савићем је скривљен једанаестерац који је, као што смо истакли, промашио Нејмар.
Утакмица је завршена победом Ал Хилала управо од 2:0, а екипа Александра Митровића је тренутно прва на табели са 20 освојених бодова.