Партизан на челу Суперлиге после више од 550 дана

© Фото: ФК ПартизанМатеус Салдања
Матеус Салдања - Sputnik Србија, 1920, 01.10.2023
Фудбалери Партизана савладали су Напредак у Крушевцу са 2:0 (1:0) и тако су после 567 дана дочекали да се попну на врх Суперлиге јер су оставили иза себе и ТСЦ који сада има два бода мање од црно-белих и Црвену звезду која је на четири бода заостатка.
Партизан је стварао шансе у првом полувремену као на траци, али Калулу и Мениг нису успели да се упишу у стрелце у првим шансама у којима су се нашли.
Салдања је успевао да ствара шансе саиграчима, али је у више наврата изостала реализација уз добре одбране голмана Савића. Опробао је ударац и Антић, али је лопта прелетела преко пречке.

Све што су црно-бели пропустили надокнадили су у надокнади првог полувремена, Кристијан Белић је лепо центрирао, а Калулу био стрелац и уписао први гол у дресу црно-белих.

Салдања је могао да се упише у стрелце почетком другог полувремена када је у 49. минуту погодио стативу сјајним ударцем.
Неких 20 минута касније Калулу је промашио нову шансу, могао је да се прослави на овој утакмици.
Оно што Калулу није урадио, јесте Стефан Јовановић који је уписао аутогол у 75. минуту утакмице. Пробао је да избије лопту са друге стативе, али је послао исту у своју мрежу после покушаја Захида.
Тако је Парни ваљак повезао седам победа у лиги.
Партизан је после дуго времена дочекао да буде први на табели. Има 22 бода, ТСЦ је на 20, а Звезда на 18.