Срби у првом плану и у Атини – Пикси трља руке

© AFP 2023 / ATTILA KISBENEDEKДетаљ са утакмице Србија – Мађарска, Душан Тадић, Андрија Живковић и Милош Вељковић
Детаљ са утакмице Србија – Мађарска, Душан Тадић, Андрија Живковић и Милош Вељковић - Sputnik Србија, 1920, 01.10.2023
Фудбалери Панатинаикоса и ПАОК-а одиграли су вечерас без победника, 2:2 у дерби мечу седмог кола Суперлиге Грчке. Филип Младеновић је забележио асистенцију, док је Андрија Живковић постигао гол и потврдио да се налази у одличној форми. Селектор Драган Стојковић Пикси задовољно трља руке.
Стрелци за Панатинаикос били су Аргентинац Себастијан Паласиос у 32. и Александер Јеремејеф у 96. минуту на асистенцију српског репрезентативца Филипа Младеновића.
Српски репрезентативац Филип Ђуричић је био у стартер у екипи Панатинаикоса, а замењен је у 70. минуту, док је Младеновић ушао у игру у 83.
Голове за ПАОК постигли су Шпанац Брендон Томас у 19. и српски репрезентативац Андрија Живковић у 58. минуту. Живковић је одиграо цео меч за ПАОК, док је други српски интернационалац голман Живко Живковић био на клупи за резерве у екипи из Солуна.
ПАОК је други на табели Суперлиге Грчке са 14 бодова, док је Панатинаикос трећи са 13. Клуб из Атине има меч мање.
Тим из Солуна ће у наредном, осмом колу Суперлиге Грчке дочекати Атромитос, док ће Панатинаикос гостовати Олимпијакосу.
Подсећања ради, данас су голове дали Душан Тадић за Фенербахче и Милош Вељковић за Вердер, док је нови сјајан меч одиграо Лазар Самарџић у дресу Удинезеа.
Контролна соба система за видео-помоћ судијама - ВАР у Међународном центру за емитовање Светског првенства у фудбалу у Москви - Sputnik Србија, 1920, 01.10.2023