Црвена звезда - Асвел - Sputnik Србија

Звезда тројкама разбила Асвел, Партизан се лоше провео у Тел Авиву

Кошаркаши Црвене звезде остварили су прву победу у Евролиги тако што су надиграли Асвел са 94:73. Партизан је сезону Евролиге започео поразом у Тел Авиву против Макабија, а играчи Жељка Обрадовића су на крају надиграни са 96:81.Текстуални пренос утакмица српских тимова пратите на Спутњику.
Прва је на паркет изашла Црвена звезда и остварила је убедљиву победу.
Већ после првог полувремена било је јасно да ће црвено-бели до тријумфа, а довољан је податак да је тим Душка Ивановића у првом полувремену убацио 12 тројки, те да је шутирао на старту меча 6/6 за три.
Редом су погађали Симоновић, Гедраитис и Нејпир, па противник реално није имао никакве шансе.
До краја су црвено-бели одиграли сигурно, мало су пали у концентрацији у трећој деоници, али победа ниједног момента није долазила у питање.
Звезда је меч завршила са 17 погођених тројки, односно пет мање од рекорда такмичења који држи Ефес.
Најефикаснији код Црвене звезде били су Нејпир са 21 и Гедраитис са 17 поена, док је код Асвела Жофри Ловерњ убацио 18 уз шест скокова.
Партизан је, са друге стране, започео Евролигу са поразом.
У првом полувремену су у првом плану били Лоренцо Браун и Алекса Аврамовић, црно-бели су се мучили у одбрани, али и у скоку, па је тако Понос Израела преузео иницијативу и убацио 55 поена за 20 минута.
Како је утакмица одмицала, тако је Партизан све више губио конце игре, домаћи навијачи правили су свечарску атмосферу, а домаћи играчи на крилима расположеног Ниба дизали предност на преко 20 разлике.
Црно-белима је у последњих седам минута било потребно да се догоди чудо како би преокренули, али се оно није десило.
Парни ваљак забележио је први пораз у сезони, додуше треба рећи да Макаби јако тешко доживљава поразе на свом паркету. Тако је било и овог пута.

Код Макабија је најбољи био Браун са 22 поена, док је Нибо додао 14. Аврамовић је завршио утакмицу са 24 поена. Код Партизана су двоцифрени били још Пантер и Дозир са по 11, као и Смаилагић и Нанели са по 10 поена.

Утакмице оба српска тима могли сте да пратите на Спутњику.
ТЕЛ АВИВ – 86:66, 36'
Погодио је Пи Џеј Дозир са полудистанце, ушуњала се лопта.
21:47 05.10.2023
ТЕЛ АВИВ – 84:60, 35'
Слабо издање Партизана, неће сигурно Жељко Обрадовић бити задовољан оваквом игром својих пулена.
21:42 05.10.2023
ТЕЛ АВИВ – 81:60, 32'
Нибо је дошао до нових поена, настављају се проблеми Партизана у скоку у одбрани.
21:40 05.10.2023
ТЕЛ АВИВ – 79:60, 31'
Партизан је баш у проблему, губи лопту у преносу и то сада мирише на први пораз у сезони
21:35 05.10.2023
ТЕЛ АВИВ – 74:58, КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ
Нибо је закуцао у последњим секундама треће деонице и одвео је Макаби на 16 поена разлике
21:33 05.10.2023
ТЕЛ АВИВ – 72:58, 29'
Сјајно закуцавање Балше Копривице, одличан је то био пик ен рол, а онда је Блат погодио на другој страни.
21:32 05.10.2023
ТЕЛ АВИВ – 70:56, 29'
Јарамаз је погодио тројку, али нажалост по црно-беле није избацио лопту на време.
21:29 05.10.2023
ТЕЛ АВИВ – 70:56, 28'
Лепо је наскочио Нанели и погодио са полудистанце. Али, Соркин враћа са два поена и фаулом Дозира. Соркин је до сада убацио 12 поена
21:24 05.10.2023
ТЕЛ АВИВ – 67:54, 27'
Лепо је Пантер прошао до обруча и погодио од табле. Потом је шутирао са велике удаљености и није био прецизан. Враћа се Аврамовић у игру
ТЕЛ АВИВ – 55:43, 22'
Промашај Пантера па Јарамаза у шуту за три поена, мораће црно-бели прецизније ако желе тријумф.
21:07 05.10.2023
ТЕЛ АВИВ – 55:43, 21'
Добра одбрана Партизана на старту другог полувремена, можда наговештај боље игре него што је то било у првих 20 минута.
20:51 05.10.2023
ТЕЛ АВИВ – 55:43, 20'
На полувремену израелски тим води 12 разлике. Лоренцо Браун убацио је 22, а Аврамовић 20 поена у првих 20 минута
20:49 05.10.2023
БЕОГРАД – 94:73, КРАЈ
Велика победа Црвене звезде, сигурна, нису могли боље да започну нову сезону.
20:45 05.10.2023
БЕОГРАД – 90:72, 39'