Србија поражена од Украјине у Врању

© Фото : ФССФутсалери Србије
Футсалери Србије - Sputnik Србија, 1920, 06.10.2023
Футсал репрезентација Србије поражена је од селекције Украјине резултатом 6:1 у Врању у оквиру квалификација за Светско првенство.
Само 18 секунди прошло је од почетка утакмице када је Србија примила први гол од Украјине односно од Шведа. Затечени српски футсалери као да нису могли да се поврате од шока, па је тако како је утакмица одмицала Србија деловала као да има све мање шансе.
Нови налет овога пута много опаснији уследио је само неколико минута касније. За 77 секунди у осмом и деветом минуту Абакшин, Зјук и Швед дали су три гола и Украјина је повела са великих 4:0.
Заостатак је смањио Васић у 11. минуту међутим то је био једини гол који је постигла српска репрезентација.
Преко десет одбрана имао је голман Украјине, док је на другој страни Србија у другом полувремену примила нова два гола. Коршун је затресао мрежу у 25. минуту, а Абакшин је само шест минута касније погодио за 6:1.
После три кола Србија има четири бода и још увек, упркос поразу од Украјине, има шансе да се директно пласира на Светско првенство у Узбекистану.