Прорадила српска веза – Митровић асистент, Сергеј уписао два гола /видео/

© AFP 2023 / -Александар Митровић
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 07.10.2023
Ал Хилал гостовао је Ал Ахуду у оквиру Премијер лиге Саудијске Арабије, а код другог гола гостију видели смо сарадњу двојице српских играча. Александар Митровић асистирао је Сергеју Милинковић-Савићу који је био прецизан и повећао је предност свог тима. Потом је Сергеј дао гол за коначних 3:0.
У 71. минуту дошло је до сарадње двојице српских репрезентативаца и самим тим је Ал Хилал обезбедио нова три бода.
Митровић је лепо оставио лопту, а Милинковић Савић погодио и потом се захвалио сународнику.
Митровић је и сам био близу гола почетком другог полувремена, али му је погодак поништен.
Рубен Невес је послао одличан центаршут у шестнаестерац у 47. минуту, а Александар Митровић је испратио лопту и изблиза упутио ударац главом који је прошао поред леве стативе и завршио у мрежи.
Био је то сјајан гол Митровића, баш у његовом стилу, али је исти поништен због офсајда после гледања ВАР-а.
Дуго је трајала неизвесност, судије су већале и на крају одлучиле да ипак пониште гол који је постигао српски нападач.
Сергеј је погодио и у 83. минуту и тако зачинио свој добар наступ и другим голом. Исправио је промашај саиграча са беле тачке.
Одлична партија српских репрезентативаца на овој утакмици. Могао је Митровић да се повреди после једног дуела у 69. минуту, али срећом све је прошло како треба.