Милош Теодосић - Sputnik Србија

Звезда водила – па у финишу допустила велики преокрет у Литванији

Кошаркаши Црвене могли су до велике победе у гостима, али су на евролигашком гостовању ипак допустили Жалгирису велики преокрет и серију домаћина од 13-0 у другом полувремену која је била пресудна. Играчи Душка Ивановића су на тај начин поражени са 79:74. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Најефикаснији у победи Жалгириса био је Роландс Шмитс са 18 поена, а Едгарас Улановас је додао 15. Лука Митровић је у редовима Звезде убацио 16 поена и додао осам скокова. Милош Теодосић је додао 15 поена, четири асистенције и толико скокова.
Жалгирис је много боље почео утакмицу, Црвена звезда са Шабазом Нејпиром на плејмејкеру није проналазила добру игру у нападу, а онда је ушао Милош Теодосић и све се преокренуло.
Тео је пронашао начин да разигра саиграче, али и да сам поентира, па је Звезда, уз феноменалну игру Луке Митровића, успела да преокрене већ до краја прве четвртине.
Како је дуел одмицао, тако је Звезда преузимала већу иницијативу, Нејпир се надовезао на Теа, са друге стране одговорили би Шмитс и Улановас, да би се на полувреме отишло са предношћу црвено-белих од три поена.
Добром игром Митровића и Нејпира резултат је порастао на предност од девет поена почетком последње деонице, а добра игра Шмитса није пореметила српску екипу.
Ипак, домаћи су на крају меча направили велику серију 13-0, убацили неке тешке шутеве и извукли победу.
Црвена звезда је испустила велику шансу. Жалгирис је славио и у другој везаној неизвесној завршници. Звезда је на скору од једне победе и једног пораза.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
20:42 13.10.2023
39' – Недовићев промашај са пенала
Погодио је Недовић једно слободно бацање - 72:70. Потом поентира Улановас - 74:70
20:40 13.10.2023
38' – Теодосић!
Сјајна тројка Теодосића, Звезда је у игри - 72:69
20:39 13.10.2023
Последња три минута
Закуцавање Менека, па фаул у нападу Митровића - 69:66. Потом Менек погађа тројку - 72:66
20:35 13.10.2023
37' – Нова тројка
Шмитс је погодио тројку, Жалгирис је у серији 13-0 и води са 67:63
20:34 13.10.2023
36' – Води Жалгирис серијом 10-0
Менек је погодио тројку и сада је 64:63
20:33 13.10.2023
35' – Буткевичијусова тројка
Прво је Буткевичијус закуцао, а онда је погодио и за три поена и сада је права драма у Каунасу - 61:63
20:28 13.10.2023
33' – Ево и Гедритиса!
Сјајно игра Звезда, користи све прилике, а Жалгирис се држи у игри са веома тешким шутевима - 56:63
20:25 13.10.2023
31' – Нејпир!
Ево тројке Нејпира, јако важне - 50:59
20:22 13.10.2023
Крај треће четвртине
Митровић је погодио са пенала, Црвена звезда иде на паузу са предношћу од 56:50!
20:16 13.10.2023
28' – Доминира и Теодосић!
Сјајно игра Тео на вечерашњој утакмици, Црвена звезда води 48:51!
20:13 13.10.2023
26' – Хејс доминира
Заиста се мора рећи да Хејс игра јако добро, сада је почео и да погађа - 44:47
20:10 13.10.2023
25' – Поени Давидовца
Чим је Теодосић ушао у игру одмах су црвено-бели заиграли течније, ево поена Давидовца - 40:44. Води Звезда!
20:07 13.10.2023
24' – Митровић!
Сјајно игра Лука Митровић на овој утакмици, проналази рупе у одбрани и користи сјајно асистенције - 39:42
20:06 13.10.2023
23' – Шмитс преокреће
Постигао је Летонац 13 поена и успео је да одведе Жалгирис у предност после дужег времена - 39:38
20:02 13.10.2023
21' – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме утакмице у Каунасу. Звезда је одбранила први напад.
19:47 13.10.2023
Полувреме
Црвена звезда води 38:35 на полувремену! Одлична партија црвено-белих за сада на врућем гостовању.