Мађарска - Sputnik Србија

Србија пала у Мађарској, Пикси се крстио – Орлови се и даље питају за одлазак на ЕП

Фудбалска репрезентација Србије несрећно је изгубила на крцатој „Пушкаш арени“ од Мађарске – 2:1 (2:1) у мечу седмог кола Групе Г квалификација за Европско првенство.
Два поништена гола и две стативе у другом полувремену, натерали су Пиксија да се прекрсти, али другопласирани Орлови и даље држе све у својим рукама, а у уторак у Београд стиже Црна Гора у мечу у ком ће победа бити императив.
„Промешао је карте“ Драган Стојковић Пикси за меч у Будимпешти, и чак пет промена у односу на претходни квалификациони меч са Литванијом у Каунасу.
Изненадио је све, тиме што је капитена Душана Тадића и Филипа Костића оставио на клупи, вероватно их је чувао за Црну Гору, док је од првог минута „бацио у ватру“ Мијата Гаћиновића и Алексу Терзића.
Заиграла је Србија на „Пушкаш арени“ први пут под Пиксијевом командом са четворицом у последњој линији, али ни то није била гаранција да ће Орлови успети да сачувају мрежу.
Добро је све то изгледало, али у јеку напада Србије преко Мијата Гаћиновића, Андрије Живковића и Александра Митровића, уследила је сурова казна, као што то обично и бива у фудбалу.
„Севнула“ је контра Мађара по десној страни у 20. минуту, Него је побегао одбрани Србије и упослио је Барнабаса Варгу који је рутински с пет метара погодио мрежу Вање Милинковић-Савића.
Није тај гол психолошки утицао на српске фудбалере, који су преко Страхиње Павловића стигли до поравнања резултата. Играо се 33. Минуту, када је Андрија Живковић из корнера погодио штопера Салцбурга, који је небеским скоком лопту главом проследио у малу мрежу даље стативе.
А, онда – шок!
Чим су извели лопту с центра, Мађари су преко Роланда Шалаја стигли до нове предности. Непуних шездесет секунди, и нова лопта у мрежи Вање Милинковић-Савића. Фантастично је Шалај себе пропуштањем лопте кроз ноге довео у ситуацију да распали по лопти, која је завршила у даљем углу гола Србије. Еврогол! Лопта му је „села на ногу“ и све време је бежала од српског голмана, који није имао шансе.
Покушавала је Србија да стигне до новог изједначења пре одласка на одмор, али безуспешно. Мађари су били концентрисани и успели су да се изборе с нападима Орлова.
Старт другог полувремена донео је тоталну офанзиву Пиксијевих ученика. Направио је селектор нашег националног тима двоструку измену, извео је из игре Ераковића и Алексу Терзића, док су ушли капитен Душан Тадић и Филип Костић.
Осетило се то моментално у игри Србије. Два гола за два минута у распону од 51. до 53. минута, али је оба пута био офсајд.
Покушавала је упорно Србија, претили су Митровић, Тадић, резервиста Филип Ђуричић, који је заменио Гаћиновића, али безуспешно.
Боља је била Србија у другом полувремену недостајала јој је и срећа, што потврђују две стативе у једном нападу када су Тадић и Павловић у 71. минуту погодили оквир гола. Чета Италијана Марка Росија успела да одоли свим атацима и да доведе себе у позицију да је на корак од пласмана на Европско првенство, с обзиром на то да је прва на табели Групе Г са 13 бодова из пет одиграних утакмица, док другопласирана Србија има меч више и три бода мање, а трећепласирана Црна Гора има осам бодова из пет одиграних утакмица.
На крају се Пикси још једном прекрстио због великог броја промашених прилика Орлова, јер лопта једноставно није хтела у гол.
Управо ће „соколови“ на мегдан „орловима“ у мечу који би могао да одлучи ко ће на Европско првенство, тај дуел заказан је већ за уторак на стадиону „Рајко Митић“ од 20 и 45.
Ток утакмице могли сте да пратите уз Спутњик у текстуалном преносу.
Младен Крстајић  - Sputnik Србија, 1920, 14.10.2023
Крстајић разочарао, Бугари на потезу
22:43 14.10.2023
Крај меча! Србија поражена од Мађарске - 2:1
Штета, Србија није имала на крају среће, Мађарска је победила и нашла се надомак пласмана на Европско првенство.
22:42 14.10.2023
95' - Ђуричић поред гола
Још једна у низу од шанси за Србију, поново је недостајала концентрација и срећа да Србија стигне до изједначења.
22:40 14.10.2023
93' - Велика шанса за Србију
Миленковић је главом послао лопту под прешку, али је Дибуш одбранио и послао лопту у корнер. Пикси се поново крстио!
22:37 14.10.2023
90' - Шест минута наде
Продужен је сусрет у Будимпешти још шест минута. Толико још има наде за Србију да покуша да дође до изједначења.
22:32 14.10.2023
86' - Ратков запретио
Тукао је десном ногом са неких 18 метара нападач Салцбурга, али је лопта отишла изнад гола.
22:30 14.10.2023
84' - Пикси појачава напад
Петар Ратков заменио је Сашу Лукића. То је деби младог нападача за репрезентацију Србије.
22:25 14.10.2023
77' - Жути за Миленковића
Изашао је високо Никола Миленковић и био је приморан да заустави контру Мађара. Повукао је Доминика Собослаја и заслужено је добио јавну опомену.
22:24 14.10.2023
75' - Опет мења Пикси
Радоњић је ушао на терен, изашао је Андрија Живковић.
22:19 14.10.2023
72' - Стопостотна шанса за Мађаре
Шалај је могао да реши меч, пропустио је зицер.
22:17 14.10.2023
71' - Две стативе Србије!
Неће, па неће лопта у гол! Прекрстио се и Пикси због онога што је видео. Прво је Тадић погодио стативу, лопта се одбила на три метра до Страхиње Павловића који је из прве шутирао и опет погодио пречку.
22:13 14.10.2023
68' - Пречка за Мађаре
Варга је на асистенцију Собослаја погодио пречку.
22:12 14.10.2023
67' - Ђуричић на терену
Ушао је Филип Ђуричић, који је заменио Мијата Гаћиновића.
22:08 14.10.2023
62' - Мења и Роси - двострука промена
Двоструку измену направио је селектор Мађарске Роси. Бола је ушао уместо асистента Нега, а Калмар је заменио Стајлса.
22:00 14.10.2023
53' - Нови гол Србије и нови офсајд
Штета, штета, штета! Тадић је сјајно спустио лопту Митровићу, који је из прве погодио даљи угао гола Мађара, али је капитен Орлова био у недозвољеној позицији.
21:57 14.10.2023
51' - ГОЛ, ипак не!
Србија је изједначила, али се испоставило да је ситуацији после које је Митровић погодио мрежу, претходио офсајд.
21:56 14.10.2023
50' - Нижу се корнери за Србију
Притиска Србија од старта другог полувремена Мађарску, већ пети корнер за Орлове.
21:53 14.10.2023
46' - Двострука промена Пиксија
У игри су Душан Тадић, који је узео траку од Митровића, изашао је Ераковић, док је Терзића заменио Филип Костић.
21:52 14.10.2023
46' - Почело је друго полувреме
Србија је запретила, а лопта је стигла до голмана Немаша Дибуша.
21:35 14.10.2023
45+3' - Полувреме - 2:1
Мађарска води резултатом 2:1, голове су постигли Варга и Шалај, док је за Србију погодио Страхиња Павловић.
21:33 14.10.2023
45+2' - Шанса за Србију
Имала је Србија прилику после корнера који је извео Мијат Гаћиновић с десне стране, али је опасност отклонио Дибуш који је боксовао лопту далеко од свог гола.