Орлићи се искупили после дебакла – победа за повратак части

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 16.10.2023
Млада фудбалска репрезентација Србије остварила је победу на гостовању у Северној Ирској у квалификацијама за Европско првенство резултатом 2:1.
Орлићи су успели да преброде тежак период после дебакла у претходном мечу квалификација и пораза од Енглеске од 9:1.
Селектор Душан Ђорђевић је опоравио екипу која је два пута водила и на крају успела да сачува предност.
Србија је повела голом Владимира Лучића у 15. минуту, у веома тензичној атмосфери.
Домаћа екипа је у 51. минуту изједначила преко Сијарана Мекгакина из једанаестерца, али то није поколебало српски тим.
У 82. минуту други пут је Србија стекла предност, погодак је постигао Милош Пантовић за велику радост у српској делегацији.
Србија је победом стигла до шестог поена и тиме се изједначила са Енглеском која ипак због боље гол разлике заузима другу позицију на табели.