Филип се све више доказује у Америци – Богдановић може још боље

© AP Photo / Michael ConroyБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 17.10.2023
Богдан Богдановић, српски кошаркаш, још тражи своју упечатљиву форму током припремних утакмица Атланте. Његов тим уписао је пораз после три узастопне победе од Индијане резултатом 116:112.
Зна и Богдан Богдановић да може да забележи боље партије, али током припремних утакмица дозвољено је да се тек проналази форма што ради и српски капитен.
У поразу од Индијане за Атланту Богдановић је уписао девет поена, пет скокова и три асистенције, а све то за 22 минута колико је провео на паркету.
Шутирао је три од шест за два и један од четири за три поена, па је јасно да као и у прошлој утакмици Богданова тројка још увек није ту у свом пуном сјају.
Исте вечери на паркету је био и Филип Петрушев који је са саиграчима донео победу Филаделфији против Бруклина резултатом 127:119.
Филип је играо 21 минут, уписао је седам поена, пет скокова и три асистенције. Шутирао је један од два за два поена и један од три за три поена, док је оба пута био прецизан са линије слободних бацања.
Српски кошаркаш играо је на свим припремним утакмицама до сада, а против Бруклина био је најбољи до сада.
Никола Јокић, Денвер - Мајами, прва утакмица финала - Sputnik Србија, 1920, 16.10.2023