Карацев упропастио савршен руски дан у Бечу

© AFP 2023 / VALERY HACHEРуски тенисер Аслан Карацев током меча са Стефаносом Циципасом у Монте Карлу
Руски тенисер Аслан Карацев током меча са Стефаносом Циципасом у Монте Карлу - Sputnik Србија, 1920, 25.10.2023
Тројица руских тенисера играла су мечеве на турниру у Бечу, и док су Данил Медведев и Карен Хачанов били сигурни, поклекао је Аслан Карацев, који је поражен од Борна Гоја резултатом 6:3, 6:3.
Вратио се најбољи руски тенисер Данил Медведев после три недеље паузе на терен и повратак је био тријумфалан.
Од пораза у Кини на Мастерсу у Шангају Медведев је одлучио да на кратко одложи рекет, а судећи према приказаном у Бечу, јасно је да му је омиљено оруђе у руци недостајало.
Трећи тенисер планете је за 76 минута борбе у првом колу турнира у Аустрији изашао на крај са француским тинејџером Артуром Фисом, ког је победио 6:4, 6:2 и ривал у наредном колу биће му Бугарин Григор Димитров, који је елиминисао Италијана Лоренца Мусетија.
Није Медведев једини Рус који је славио у Бечу. И Карен Хачанов био је импресиван, још убедљивији од Данила. Он је резултатом 6:3, 6:1 савладао Јиржија Лехечку за само 67 минута проведених на терену.
Хачанов је играо меч осмине финала, па ће у наредном колу, односу у четвртфиналу чекати победника дуела Медведев - Димитров.
Савршен руски дан у Бечу упропастио је Аслан Карацев јер је поражен у два сета од Хрвате Борна Гоје - 6:3, 6:3.
Погледајте нову епизоду емисије Спутњик спорт.