Богдан није блистао – али је одушевио једним потезом /видео/

© AP Photo / Hakim Wright Sr.Богдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 26.10.2023
Богдан Богдановић, капитен српске репрезентације, са Атлантном је отворио сезону поразом од Шарлота резултатом 116:110 (25:29, 26:23, 27:21, 38:37). Српски кошаркаш попуњавао је колоне, али није заблистао у пуном сјају.
За 24 минута на паркету Богдан Богдановић постигао је седам поена, уписао четири скока и исти број асистенција. Имао је српски капитен и три украдене лопте, али је то било далеко од његовог максимума.
Богдановићев проценат шута из игре био је 33 одсто (три од девет), а посебно би могао да побољша шут за три. Имао је два од четири за два поена, с тројку је из пет покушаја убацио једном.
Упркос не тако сјајном проценту Богдан је имао и неке одличне потезе.
Атланта је добро отворила утакмицу, имали су и десет поена предности на старту друге деонице због серије Тре Јанга.
Шарлот је преокренуо током треће четвртине, али се Атланта вратила. Једина Богданова тројка била је изузетно значајна за тим јер је дошла у последњој деоници када се резултат ломио.
Међутим, нису гости успели да сачувају предност јер је Шарлот у последња три минута преузео иницијативу и на крају славио.
Пи Џеј Вашингтон био је најефикаснији на мечу са 25 поена, пет скокова и две асистенције док је у Атланти бриљирао Јанг са 23 поена, једним скоком и девет асистенција.
Када је реч о осталим спрским кошаркашима, Василије Мицић није добио шансу да изађе на паркет у победи Оклахоме над Чикагом, док је Алексеј Покушевски добио само два минута и за то време упосао два скока. На паркету није био ни Никола Јовић чији Мајами је савладао Детроит.