Модрић асистирао – Белингем нокаутирао Барселону на Монжуику /видео/

© AFP 2023 / LLUIS GENEЏуд Белингем
Џуд Белингем - Sputnik Србија, 1920, 28.10.2023
У Ел Класику - велики преокрет! Барселона је дочекала Реал Мадрид у оквиру шпанске Примере, а меч је завршен резултатом 1:2 (1:0) у корист Мадриђана. Екипа Карла Анћелотија била је близу пораза, али је Џуд Белингем постигао страшан гол за изједначење, па још један у надокнади времена за победу.
Одлучујући моменат догодио се у 92. минуту. Лука Модрић је асистирао, можда и из нехата, а Белингем је био стрелац за победу.
На првих 13 мечева Белингем је дао 13 голова и додао три асистенције у дресу Реала. Страшна форма!
Барселона је јако рано стигла у предност, стрелац је био Илкај Гундоган у 7. минуту утакмице и деловало је да на Монжуику иде све на руку домаћина.
Можда и најлепши моменат утакмице догодио се у 68. минуту утакмице. Белингем се наместио на око 20 метара и упутио је заиста сјајан ударац.
Права стрела је то била, Тер Штеген се испружио колико је дугачак, али ништа није могао.
До краја је Белингем дао још један гол и тако срушио Барселону.
Било је доста момената када није било превише дешавања, али памтиће се на крају узбудљив преокрет Реал Мадрида.
Треба рећи да је Барселона имала две стативе преко Лопеса и Мартинеса.