Када великан заврши у прашини и на дну

© AFP 2023 / OLAF KRAAKАјакс
Ајакс - Sputnik Србија, 1920, 29.10.2023
Фудбалери ПСВ-а победили су на свом терену екипу Ајакса резултатом 5:2 (1:2) у дерби мечу 10. кола холандског шампионата. На тај начин је великан из главног града Холандије завршио на дну табеле. Не памте се тако ниске гране.
Три гола за ПСВ постигао је репрезентативац Мексика Ирвинг Лозано у 20, 60. и 72. минуту. По једном у стрелце су се уписали Лук де Јонг у 49. и Исмаел Саибари у 53. минуту.
Голове за госте дали су Бранко ван ден Бомен у 10. и Брајан Боби у 40. минуту.
ПСВ је први на табели са 30 бодова. Клуб из Ајндховена ове сезоне није изгубио ниједан меч у домаћем првенству, а у наредном колу ће гостовати Хераклесу.

Ајакс је последњи на табели са само пет бодова из осам утакмица. Копљаници су светски познат тим, бивши су четвороструки шампиони Европе, а сада су спали на последње место. Видећемо како ће се извући из свега што се дешава клубу.

Ајакс је први пут у историји клуба на последњем месту и касни за ПСВ-ом чак 25 бодова. Копљаници не знају за победу од августа.
Клуб из Амстердама ће у наредном колу на свом терену дочекати Волендам.