Партизан успешно укротио Змајеве – два гола за два минута решила дилему

© Sputnik / Спасоје ВеселиновићПартизанов стадион
Партизанов стадион - Sputnik Србија, 1920, 29.10.2023
Фудбалери Партизана стигли су до нове победе у Суперлиги Србије. На стадиону црно-белих гостовао је Вождовац, одолевали су Змајеви све до средине другог полувремена када су поклекли, а црно-бели са два гола за два минута трасирали пут ка победи - 3:0 (0:0).
Стрелци за Партизан били су Северина, Захид и Салдања (пенал), док је Бибарс Натхо показао да је један од главних креатора игре црно-белих.
Игор Дуљај на овој утакмици није рачунао на Квинсија Менига и Калулуа. Партизан је могао до предности у 16. минуту када је Захид проиграо Натха, али је овај шутирао преко гола.
Прво полувреме није обиловало шансама, Партизан јесте био опаснији, али недовољно да поведе па се на велику паузу отишло са резултатом 0:0.
Чим је почело друго полувреме Захид се нашао у доброј шанси, али није успео да одведе црно-беле у предност и да им тако скине терет са леђа.
Што није урадио Захид, јесте Северина у 55. минуту, када је прво направио дриблинг у десну страну, а онда матирао противничког голмана. Оног момента како је Партизан повео, тако му је постало лакше да игра и то се видело само два минута касније када је Захид дао нови гол и подигао резултат на 2:0.
Реално, после тога се није постављало питање победника.
На крају је Салдања голом из пенала потврдио тријумф Парног ваљка и нову победу у низу.
Партизан после ове победе има 34 бода из 12 утакмица. Црвена звезда је на 27 бодова и има меч мање.