Никола Јокић - Sputnik Србија

Шоу Николе Јокића и нови дабл-дабл! /видео/

Српски кошаркаш Никола Јокић одиграо је још један сјајан меч у НБА лиги у дресу Денвера. Нагетси су гостовали Оклахоми и славили су са 128:95. Јокић је завршио утакмицу са 28 поена, 14 скокова и пет асистенција. Утакмицу сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
Одиграо је српски кошаркаш сјајну партију, правио шоу, поигравао се са противничким играчима, а није се чинило да је у све то улагао превише енергије. Једноставно је био предобар за противнике.
Јокић је на паркету провео 30 минута и за то време шутирао 12 од 16 из игре. Од тога 1/2 за два поена. Како би тек изгледале бројке да је играо више?
За Оклахому су на овој утакмици играла двојица српских кошаркаша - Василије Мицић и Алексеј Покушевски. Обојица су играла по 14 минута.
Мицић је постигао два поена и оделио је три асистенције уз шут из игре 1/3. Покушевски је убацио један поен. Имао је и покушај за три, али није био прецизан. Уписао је и један скок, без асистенције.

Поред Јокића, у редовима Денвера добро су се показали и Мајкл Портер Јуниор са 20 поена, Џамал Мари са 19 и Пејтон Вотсон са 17. У екипи Оклахоме Чет Холмгрен је имао 19 поена, Џејлен Вилијамс 13, а Лу Дорт и Тре Мен по 10.

Када је сам ток утакмице у питању, Нагетси су имали плус 12 у првој четвртини, да би поенима Јокића у самом финишу отишли на 18 поена вишка на полувремену. После тога се питање победника није постављало.
Шампион је показао снагу. А Јокић да је најбољи на свету.
Утакмицу сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
22:41 29.10.2023
КРАЈ
Јокићев Денвер на крају је славио са 128:95
22:30 29.10.2023
43' – Денвер иде ка победи
Нагетси воде убедљиво са 113:82
22:19 29.10.2023
37' – Почела је последња четвртина
Денвер води са 99:75 и готово је јасно да ће стићи до треће победе и нанети Оклахоми први пораз у сезони. Али, да сачекамо до краја.
22:10 29.10.2023
34' – Дабл-дабл!
Јокић је до сада убацио 28 поена и томе додао 12 скокова! Денвер води 93:70
21:59 29.10.2023
28' – Нови поени Јокића
Стиже Србин до 28. поена, заиста разбија Оклахому вечерас
21:54 29.10.2023
27' – Наставља Јокић где је стао
Почело је друго полувреме, а Никола је већ стигао до 26 поена. Денвер води са 73:55
21:31 29.10.2023
24' – Ма, како игра Никола! Полувреме
Доминира Јокић под кошем, дао је већ 15 поена! Мицић је уписао и две асистенције. Ипак, Јокић је прва звезда сусрета, а делује да се не напреже превише. Нагетси воде 67:49. Стигао је Јокић до 22 поена и девет скокова. Има и четири асистенције. На полувремену - 69:51
21:27 29.10.2023
20' – Јокић двоцифрен
Никола Јокић већ је двоцифрен, убацио је 10 поена, а има и осам скокова. Денвер води 56:45
21:18 29.10.2023
17' – Мицићеви поени
Уписао се Васа у поентере, а Денвер води са 43:33. Погодио је после продора.
21:12 29.10.2023
15' – Ево Мицића
Заигра је и Василије Мицић, тако да смо вечерас већ видели сву тројицу српских играча - Денвер води 40:29
21:05 29.10.2023
12' – Крај прве четвртине
Никола Јокић после 12 минута игре има девет поена, седам скокова и три асистенције. Денвер води 34:23. Гилџус Александер шутира 0/6 из игре.
21:02 29.10.2023
11' – Јокићева доминација, Покушевски у игри
Како само игра Јокић, погађа и уз фаулове и већ је стигао до девет датих поена. Доминантан је у рекету. Денвер води 29:20. Покушевски је у игри и за сада је забележио један скок
20:43 29.10.2023
3' – Јокић!
Прва два напада Денвера Јокић успешно претвара у поене, а већ има и један скок. Сјајан почетак!
20:42 29.10.2023
1' – Утакмица је почела
Стартовао је дуел. Јокић је на паркету, а Мицић се није нашао у првој постави.
20:32 29.10.2023