Френк Камински - Sputnik Србија

Камински заблистао, Нејпир играо сâм – Партизан поново победио Звезду

Кошаркаши Партизана остварили су победу над Црвеном звездом у петом колу АБА лиге резултатом 98:87.
Партизан је успео у пет дана два пута да савлада вечитог ривала, у оба наврата на свом паркету, у четвртак у Евролиги, а у понедељак у АБА лиги.
За разлику од првог дуела није виђен толики број преокрета у резултату, Звезда је водила у првој деоници, Партизан је до полувремена преокренуо и потом сачувао разлику, без капитена Кевина Пантера, док на другој страни није било Немање Недовића, Бранка Лазића и Адама Ханге.
Сјајан у тиму Партизана био је Френк Камински са 22 поена, Алекса Аврамовић је имао 15 поена, шест асистенција и три урадене лопте, док је Зек Ледеј имао 13.
Двоцифрени учинак су уписали Пи Џеј Дозир, који је имао и осам асистенција, као и Данило Анђушић са 11 поена, од чега три тројке.
На другој страни је, у одсуству двојице бекова Недовића и Ханге, одговорност преузео Шабаз Нејпир, јесте убацио 23 поена, али је потрошио чак 17 шутева уз осам асистенција и четири изгубљене лопте.
Рокас Гедраитис је завршио дуел са 13 поена, Лука Митровић са 12, док су Милош Теодосић и Џоел Боломбој остали на по десет.
После пет кола вечити ривали имају по четири победе и један пораз у АБА лиги.
Руски репрезентативац Боломбој је наставио где је стао на прошлом дербију када је уписао 16 поена, имао је шест за свега два минута, а после коша Митровића за 11:4, тренер Обрадовић је тражио минут одмора.
И добио је реакцију своје екипе, Партизан је стигао до егала на 11:11, али је затим Звезда ушла у серију од 10:0 коју је прекинуо Смаилагић тројком.
Звездин ритам је остао добар, Партизан је заостајао и после прве четвртине гости су водили са 25:17.
Наставак је донео и преокрет, Дозир, Ледеј, Трифуновић и Камински су остварили серију 10:1 после чега се ушло у игру кош за кош, све до финиша полувремена када је Партизан искористио нешто бржи ритам и стекао предност од 47:36, после тројке Дозира.
Како је завршено, тако је и поново почело, три тројке Партизана и једна Звезде за старт треће деонице, уз катастрофалну игру плејмејкера Звезде Нејпира – резултат свега је 56:39 за Партизан после само три минута игре после великог одмора.
Није вредео тајм-аут Звезде, Партизан је настављао да погађа тројке, Нејпир је на другој страни покушавао да се уведе у утакмицу, а док се то дешавало црно-бели су дизали разлику до чак 19 поена на три минута до краја четвртине, 68:51.
Амерички кошаркаш је успео да пронађе ритам, са пет поена у низу је навео Обрадовића на тајм-аут, Партизан је преко Каминског и Јарамаза одбио напад и понео девет поена разлике у последњи квартал.
Тројком Теодосића је почео одлучујући период, касније је поентирао и Давидовац, али су Јарамаз, Трифуновић и Камински одбијали налете противника. Јаго и Нејпир су наставили са индивидуалним акцијама, а Партизан је на другој страни тимском игром одржавао разлику и на три минута до краја је имао девет поена вишка, 87:78, што је и моменат када су обе екипе испуниле бонус.
Аврамовић је, као и у претходном дербију, појачао одбрану, украо је две лопте, уписао четири поена и довео Партизан до двоцифрене разлике, а тројку Нејпира неутралисао је Ледеј на 90 секунди до краја за 91:81, а дуел је окончан резултатом 98:87.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
22:18 30.10.2023
40' – Крај, победа Партизана
Тријумф за црно-беле резултатом 98:87.
Звезда и Партизан - Sputnik Србија
22:16 30.10.2023
40' – Фаул над Аврамовићем и техничка за Теодосића
Партизан води 98:87 на девет секунди до краја.
22:13 30.10.2023
40' – Фаул над Смаилагићем
Партизан води 95:87 на 35 секунди до краја.
22:06 30.10.2023
39' – Нејпир опет узима фаул
И смањује на 94:87.
22:01 30.10.2023
39' – Ледеј за три
На 90 секунди до краја за 91:81.
22:00 30.10.2023
39' – Нејпир погађа уз фаул
Смањује на 91:84.
38' – Аврамовић одличан, Нејпир погађа
Две украдене лопте и кош на обручу, затим и кош уз фаул, а Нејпир је погодио тројку.
Партизан води 91:81.
21:57 30.10.2023
37' – Нејпир греши, Камински не
Изгубљена лопта плејмејкера Звезде је кажњена кошем Каминског.
Партизан води 87:78.
21:53 30.10.2023
36' – Нејпир сигуран
Фаул Дозира и два погођена пенала.
Звезда смањује на 85:78.
21:48 30.10.2023
35' – Претерао је Јаго
Желео је по сваку цену да поентира, али је на крају направио фаул у нападу.
21:47 30.10.2023
35' – Фаул и техничка
Досуђен је прекршај над Каминским, а због приговора и техничка тренеру Сферопулосу.
Од свега само један поен за Партизан који води 83:76.
21:45 30.10.2023
35' – Тројка Јага
Звезда смањује на 82:76.
21:43 30.10.2023
34' – Лош напад Партизана, добар напад Звезде
Лаки поени на обручу за 80:73.
21:41 30.10.2023
33' – Трифуновић запажен
Кош па асистенција за Каминског.
Партизан води 80:71.
33' – Погађа Давидовац
После промашене и погођена тројка.
Партизан води 78:69.
21:39 30.10.2023
32' – Јарамаз узвраћа
Тежак шут за два, 74:66 за Партизан.
21:37 30.10.2023
31' – Теодосић погађа тројку!
Звезда смањује на 72:66.
21:35 30.10.2023
30' – Партизан води пред последњу деоницу вечитог дербија
Нејпир није погодио последњи шут, Партизан води 72:63.
Партизан - Звезда - Sputnik Србија
21:34 30.10.2023
30' – Јарамаз одличан
Напао је Нејпира за 72:63.
21:33 30.10.2023
30' – Теодосић сигуран
Звезда се враћа на седам разлике, 70:63.