Црно-бели минималац на „Џајићу“ и три велика изненађења /видео/

© Фото : ФК Партизан / Мирослав ТодоровићПартизан - Јединство Уб
Партизан - Јединство Уб - Sputnik Србија, 1920, 01.11.2023
Фудбалери Партизана пласирали су се у осмину финала Купа Србије минималном победом (1:0) над екипом Јединства са Уба на стадиону „Драган Џајић“. У наставак такмичења неће чак три Суперлигаша који су доживели изненађујуће поразе.
Партизан је победио голом Немање Николића у 54. минуту.
Тренер гостију Игор Дуљај је на терен извео комбиновани састав, од почетка су заиграли другопозивци, голман Немања Стевановић, одбрамбени играчи Синиша Саничанин, Златан Шеховић, Александар Филиповић, дебитовао је и Натан де Медина, а прилику у нападу добио је Самед Баждар.
Партизан је у комбинованом тиму створио само једну шансу у првих 45 минута, али је Баждар био непрецизан у 29. минуту.
После лошег првог полувремена, тренер Партизана Игор Дуљај је у 46. минуту на терен послао Матеуса Салдању и Гајаса Захида.
Управо је Захид био асистент Николићу у 54. минуту за победу "црно-белих".
Партизан је могао да дуплира предност у 64. минуту, али је Кристијан Белић погодио пречку из изгледне позиције.
У осталим утакмицама шеснаестине финала Купа Србије догодила су се и изненађења, елиминисан је Спартак од Графичара резултатом 2:0, Радник из Сурдулице је поражен од Радничког из Сремске Митровице истим резултатом, док је Вршац савладао Младост са 3:1.