Новак Ђоковић - Sputnik Србија

Ђоковић јачи од Рунеа, Бекера, публике и судије – за полуфинале Париза!

Новак Ђоковић, најбољи тенисер свих времена, пласирао се у полуфинале Мастерс турнира у Паризу победом над младим Данцем Холгером Рунеом са 7:5, 6:7, 6:4. Ђоковић је против себе имао не само публику, као и досад у престоници Француске, већ и судију Реноа Лихтенштајна који му је "украо" две меч лопте у 10. гему другог сета.
Узалуд труд, џаба им све, што би се рекло, Ђоковић је пронашао прави начин да се избори са свим ривалима, а међу њима се и нашао његов некадашњи ментор, славни Борис Бекер који у Паризу има улогу тренера младог Рунеа, браниоца титуле у Паризу.
Његово учешће је било веома важно у финишу другог сета када је саветима практично одвео свог пулена до продужетка меча.
Сигурни су били тенисери на старту меча, Ђоковић је успео да се избори са здравственим проблемима и да пружи све што је могао, иако је имао потешкоће са првим сервисом и форхендом.
Руне је покушавао да нападне Ђоковића, Новак је бранио свој сервис, а упркос грешкама очувао је егал, да би у 12. гему стекао прву брејк лопту, истовремено и сет лопту.
Искористио је Ђоковић пружену шансу и решио први сет у своју корист.
После два брза гема за сервисере у другом сету уследила су два брејка, настављено је даље са уједначеном игром, а велика драма је виђена у десетом гему.
При резултату 30:15 за Ђоковића, Руне је затражио челенџ за Новакову лопту тек пошто је свој ударац промашио, али је судија Рено Лихтенштајн ипак уважио примедбу, што није по правилима.
Ђоковић је указао на то, судија је покушао да објасни, али је било јасно да је српски тенисер ускраћен за две меч лопте, односно за резултат 40:15.
Стекао је Новак једну прилику да оконча меч, није је искористио, ушло се потом у тај-брејк до кога је Руне стигао брзом игром и кратким поенима, према упутствима тренера Бекера.
Немац је на прави начин мотивисао свог пулена који је са 7:3 решио тај-брејк и изједначио у сетовима на 1-1.
Забринуо је Ђоковић на старту трећег сета хватањем за леву бутину уз болну гримасу, али га то није омело да већ у трећем гему направи брејк, после два бриљантна поена у којима је користио лоб ударце.
Сачувао је Ђоковић стечену предност до краја дуела и у десетом гему је окончао меч, за велику победу против многоструких ривала.
Противник у борби за финале биће победник дуела између Андреја Рубљова и Алекса де Минора.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик.
22:36 03.11.2023
7:5, 6:7, 6:4 – Крај! Победа Ђоковића!
Жестоким надмудривањем Новак је стигао до 30:15, а потом је бацио Рунеа на под и стекао две меч лопте, после 22 размењена ударца.
И прву је искористио за победу и пласман у полуфинале!
7:5, 6:7, 4:2 – Сјајно!
Поново је растрчао Ђоковић Рунеа по терену, бриљантним скраћеним ударцем узео поен за 30:0 и жестоко уморио противника.
Још један диван лоб му је омогућио три гем лопте, а сервис и крај гема.
22:14 03.11.2023
7:5, 6:7, 3:2 – Пауза и гем за Рунеа
После дуже паузе због крварења из прста Руне је заузео сервис позицију и добио гем.
22:05 03.11.2023
7:5, 6:7, 3:1 – Потврда брејка
Форхенд за умањење на 30:15 дао је енергију Рунеу, али је на исти начин узвратио Новак за две гем лопте.
И убрзо је завршио гем за потврду брејка.
22:01 03.11.2023
7:5, 6:7, 2:1 – Брејк Ђоковића!
После два поена за Ђоковића, Руне је променио рекет и убацио ас.
Уследио је сјајан лоб Новака који му је омогућио смеч за две брејк лопте.
Искористио је већ прву, поново после сјајног лоба!
21:58 03.11.2023
7:5, 6:7, 1:1 – Сигуран Новак!
Гем без изгубљеног поена.
21:55 03.11.2023
7:5, 6:7, 0:1 – Новака мучи нога
Ухватио се за леву бутину после једног тешког поена.
Није имао шансе да запрети Рунеу.
21:45 03.11.2023
7:5, 6:7 – Руне силовито до сета!
Бриљантан тај-брејк је одиграо млади Данац и изједначио на 1-1 у сетовима.
21:36 03.11.2023
7:5, 6:6 – По рецепту Бекера
Тражио је Немац брзе поене, Данац је испоручио, гем без изгубљеног поена!
21:32 03.11.2023
7:5, 6:5 – Још гем до победе!
После два добра поена за Ђоковића, уследила су два промашаја, али је све поправио ас ударац за предност која је одмах искоришћена.
21:27 03.11.2023
7:5, 5:5 – Судија оштетио Ђоковића
Још једним пролазним ударцем, овога пута из бекхенда, Ђоковић је дошао на три поена од победе, Руне је затим промашио први сервис, али не и форхенд право на линију за изједначење на 15:15.
Није се наместио на наредни, поклонио је поен Новаку, а затим је веома касно затражио челенџ млади Данац, због чега је Ђоковић ушао у полемику са судијом.
И био је у праву, али није то могао да докаже судији па је изједначено на 30:30, уместо 40:15 за две меч лопте.
Ипак, наредни поен је припао Новаку за прву меч лопту, Руне је одличним сервисом изједначио, а правовременим изласком на мрежу стекао и предност.
Уследила је дуга размена која је припала Ђоковићу за нови егал, али је наредним сервисом Руне избацио Новака из равнотеже, поново за предност, а потом и за крај гема.
21:16 03.11.2023
7:5, 5:4 – Још само гем!
Деловало је да ће Новак лако решити гем у своју корист, али је Руне напао други сервис и изједначио на 30:30.
Пробао је Руне да нападне Новака, али му се то обило о главу, Ђоковић је пласирао идеалан форхенд за предност.
Гласним урликом према публици, која је опет његов противник, Ђоковић је прославио крај гема.
21:12 03.11.2023
7:5, 4:4 – Нема шанси за брејк
Сигуран Руне на свој сервис.
21:07 03.11.2023
7:5, 4:3 – Руне запретио, Новак одговорио
Запретио је Руне сјајним ритерном на први сервис Ђоковића за умањење на 40:30, али је то било све од њега.
21:02 03.11.2023
7:5, 3:3 – Руне сигуран
Лак гем за Данца.
20:59 03.11.2023
7:5, 3:2 – Новак потврдио брејк
Уз подршку публике Руне је стигао до 30:30, али је Новак пронашао форхенд за гем лопту.
Ипак, Руне је нашао начин да изједначи, али не и да угрози Ђоковића.
20:53 03.11.2023
7:5, 2:2 – Новак одмах вратио брејк!
Уместо брејк лопте, нова грешка Ђоковића, овога пута из бекхенда за 30:30.
Ипак, навео је Новак Рунеа да пошаље лоптицу у мрежу и стигла је прилика за брејк.
И успео је Ђоковић, одмах је вратио брејк!