Звезда дала три гола – и узела три бода

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалер Црвене звезде
Фудбалер Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 04.11.2023
Фудбалери Црвене звезде остварили су нову победу у Суперлиги. Дочекали су Радник и на крају су славили са 3:1 (1:0).
Црвена звезда је водила са 1:0 од 19. минута поготком Јована Мијатовића. То је био његов трећи гол ове сезоне у Суперлиги, а дао га је на асистенцију Мирка Иванића.
Можда је могао до гола и нешто раније, али је млади фудбалер шутирао непрецизно. Када су црвено-бели пробили оклоп гостију, било је јасно да им у наставку меча бити лакше да играју.
У 54. минуту Звезда је повела са 2:0 голом Уроша Спајића.
Имали су црвено-бели фаул који је изнудио Канга на неких 30-35 метара од гола, извели су акцију кратких додавања и пребацили лопту на десну страну, одакле је уследио центаршут Кангве, а искусни штопер се најбоље снашао пред голом Радника.
Већ тада је могла да се наслути Звездина победа.
Радник је голом Томашевића направио знак питања, а онда је Канга у 91. минуту са пенала решио питање победника.
Како јавља Танјуг, Звезда је овом победом изједначила светски рекорд Реала са 121 утакмицом без пораза у првенству на домаћем терену и направила увертиру пред меч против Лајпцига у Лиги шампиона.