Нестварни Јокић надмашио Џејмса – Богдан одличан, Мицићу ни минут и Ембидових 48!

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 07.11.2023
Мучила је упала десног зглоба Николу Јокића неколико сати пред меч са Њу Орлеансом, али се он појавио на паркету и пружио још једну МВП партију. У изузетно ефикасном мечу и тријумфу Денвера над Пеликансима резултатом 134:116, српски ас био је незуастављив са 35 поена, 14 скокова и 12 асистенција!
Још једна ноћ у којој је Сомборац исписао историју у Америци. Наиме, стигао је до 108. трипл-дабла у НБА лиги, чиме је иза себе оставио самокрунисаног краља Леброна Џејмса, као и Џејсона Кида, те се осамио на четвртој позицији вечне листе.
Сада су испред Николе Јокића само Расел Вестбрук који има 198 трипл-даблова, Оскар Робертсон (181) и Меџик Џонсон (138).
Када је меч Денвер - Њу Орлеанс у питању, страховали су навијачи да најбољи кошаркаш планете неће истрчати на паркет, како не би погоршао повреду ручног зглоба на којој је током дана носио лед, не би ли ублажио упалу. Али, онда се Јокић појавио и тако ровит изводио је магију.
Био је нерешива енигма за Валанчунаса и остале, поигравао се са њим и водио је Денвер до седме победе у осам мечева ове сезоне.
У одсуству друге звезде Нагетса - Џамала Мареја, Никола је уз Мајкла Портера и Строутера разбио Пеликансе, погађ је са свих позиција, асистирао, а посебно је остау упечатљив његов потез када је преко горостасног Литванца Валанчунаса поентирао, док је претходно у лету променио руку и левом је грациозно положио лопту у кош.
Поезија у покрету! Тако изгледа кошарка када је игра Никола Јокић!
Изузетно ефикасан меч одиграли су Денвер и Њу Орлеанс у ком је пало чак 250 поена. Чета Мајкла Мелоуна морала је да се намучи како би стигла до победе, и успела је да преокрене против Пеликанса, који су после уводног квартала имали минималну предност 25:27, док су до одласка на велики одмор стигли до чак 12 поена разлике - 59:71.
А, онда буђење Денвера и рапсодија Јокића. Трећа четвртина припала је домаћину у Колораду резултатом 40:21, чиме је истопљена комплетна предност са полувремена и Нагетси су били ти који воде. До краја је предност на семафору константно расла и Денвер је славио победу резултатом 134:116 у нестварном мечу Николе Јокића у ноћи када је надмашио легендарног Леброна Џејмса.
Када су остали српски кошаркаши у НБА лиги у питању, Богдан Богдановић био је одличан у поразу Атланте на гостовању Оклахоми - 126:117. Капитен Србије убацио је 17 поена, уз два скока и три асистенције за 26 минута и 37 секунди проведених у игри.
С друге стране, у редовима Тандера није било српског дуа. Василије Мицић и АЛексеј Покушевски нису се скидали, па је изостао тако српски окршај.
На паркету није било ни Николе Јовића у тесном тријумфу Мајамија над Лос Анђелес Лејкерсима резултатом 108:107.
Страшну партију пружио је Џоел Ембид, који је водио Филаделфију до победе над Вашингтоном 146:128. Камерунац који је одлучио прво да игра за Француску, а затим је променио одлуку и изабрао Америку, затрпао је кош Визардса са 48 поена, од којих чак 29 у трећој четвртини.
Шутирао је 14/14 из игре, имао је 11 скокова и шест асистенција за 30 минута и 30 секунди проведених у игри.