Баскијци и Мадриђани силовити, Дмитровић капитулирао, а Јунајтед оставио бодове у Копенхагену

© AP Photo / Alvaro BarrientosФудбалер
Фудбалер - Sputnik Србија, 1920, 08.11.2023
Реал Сосиједад је са убедљивих 3:1 савладао Бенфику, Наполи je одиграо само нерешено (1:1) против Унион Берлина у уводним мечевима другог дана четвртог кола Лиге шампиона, потом је Арсенал је био сигуран против Севиље (2:0), као и Реал у дуелу са Брагом (3:0), док је Манчестер јунајтед поражен у Копенхагену са 4:3.
Сосиједад је на свом терену био више него убедљив пошто је за 21 минут постигао три регуларна гола.
Успут, један погодак им је поништен због играња руком, а у 29. минуту су уписали и промашени пенал.
Актери утакмице у Лондону између Арсенала и Севиље били су Марко Дмитровић и Немања Гудељ, али су ипак морали да положе копља у на гостујућем терену.
Минхенски Бајерн је тек у финишу утакмице са два брза гола успео да победи Галатасарај на свом терену, Јунајтед се мучио у Копенхагену, у утакмици која је имала десетоминутни прекид, са играчем мање, енглески тим није успео да освоји ни бод, поражен је са 4:3.
Драматично је било у дуелу Салцбурга и Интера, прошлогодишњи финалиста је као гост успео да слави са 1:0, што је резултат и утакмице између ПСВ и Ланса, док је Реал Мадрид био убедљив против Браге са 3:0.