Партизан - Фенербахче - Sputnik Србија

Партизан после великог минуса кроз епску драму до победе над Фенербахчеом!

Кошаркаши Партизана победили су Фенербахче резултатом 85:84 у утакмици седмог кола Евролиге коју је обележила драматична завршница.
Утакмица је одлучена у последњих неколико минута, иако су црно-бели током меча губили и 15 поена разлике, успели су да стигну до егала у финишу, а велике заслуге за победу иду Алену Смаилагићу, Френку Каминском, Данилу Анђушићу, али и бившем играчу црно-белих Јаму Мадару који је са две грешке у финишу помогао Партизану да стигне до победе.
Најефикаснији у домаћој екипи коју је бодрила пуна Арена био је Камински са 15 поена, већину њих је постигао у последњој четвртини, Нанели и Смаилагић су додали по 13, Анђушић девет, Вукчевић је имао сјајну ролу са осам поена, а Аврамовић је остао на седам.
Вреди истаћи улоге Трифуновића са шест поена, Дозир је уз пет поена имао и пет асистенција, Јарамаз је такође имао пет поена, Ледеј је уз два имао седам скокова и пет асистенција, а прилику да дебитује добио је Понитка и уписао је два поена, уз одличну одбрану.
Партизан је у другом полувремену успео да заустави Хејс-Дејвиса, само два од своја 23 поена убацио је у наставку, Дорси је имао 18 поена, Мотли, који је утакмицу завршио са пет личних грешака имао је 11 поена, Биберовић је искористио моменте и убацио десет поена, а Вилбекин је остао на само девет.
Подсетимо, Партизан је био без капитена Кевина Пантера и недавног појачања Бруна Кабокла, док су Фенербахчеу недостајали Марко Гудурић, Дишон Пјер, Ник Калатес и Сертач Санли.
Партизан је одлично почео утакмицу, преко Каминског и Нанелија је повео са 5:0, али је већ после тога виђено да ће одбрана бити велики проблем.
Фенербахче се вратио на 9:9, уследио је низ од три тројке за предност Партизана од 15:12, а после минута одмора гости су направили невероватну серију од 13:0 коју су у финишу прекинули Аврамовић и Смаилагић за подношљивих четири поена заостатка после прве деонице.
Ипак, Фенер је наставио где је стао, три тројке су убачене после малог одмора, Вукчевић и Смаилагић су покушавали да врате екипу у игру, али је одбрана била толико лоша да је заостатак и даље био на снази.
Активирао се и Трифуновић, покушао је да парира расположеном Хејс-Дејвису који је уписао чак 21 поен за полувреме, без секунде одмора, а после три слободна бацања и поена за Јарамаза јер је Сестина дирао таблу, догодила се и добра одбрана црно-белих па су на полувреме отишли са свега девет поена заостатка, 56:47, што је практично била разлика у погођеним тројкама – 9:6 за турску екипу.
Поред невероватног Хејс-Дејвиса у Фенеру се истакао Дорси са 12 поена, Биберовић је убацио две тројке, док је Партизан имао нешто боље распоређеније поене, Нанели је имао десет поена, Вукчевић осам, Смаилагић седам, Трифуновић један мање, Аврамовић и Јарамаз по пет, Камински четири, Дозир два, док Анђушић и, изненађујуће, Ледеј, нису имали ни поен.
Отворио је тројком Фенербахче наставак, морао је потом тренер Итудис да избаци Мотлија из игре због четврте личне грешке, а Папајанисов улазак на терен су искористили Смаилагић и Ледеј за умањење заостатка.
На крилима навијача Партизан је имао велику шансу у 27. минуту да се врати потпуно у игру, промашена су три шута у једном нападу, али су потом Смаилагић, Нанели и Анђушић били прецизни и пред последњу четвртину црно-бели су имали шест поена заостатка, 69:63.
Праву експлозију је изазвао Дозир тројком за умањење на 69:66, Камински је имао шансу да утакмицу доведе на поен заостатка, погодио је само једно слободно бацање, а Понитка се на дебију у дресу Партизана одмах уписао у стрелце и уследила је игра кош за кош, са два поена вишка за Фенер.
Заблистао је Камински у тим моментима, са четири поена у низу је неутралисао тројку Дорсија и донео предност Партизану од 79:78, прву од прве четвртине, на нешто мање од четири минута до краја.
Велику шансу за три поена вишка пропустио је Понитка, уследио је низ лоших одлука играча Партизана на обе стране, није награђена ни борбеност Смаилагића па је на стотину секунди до краја Фенер имао управо три поена предности после поена Вилбекина.
Ипак, на улазу у последњи минут Камински је закуцао за само поен заостатка, а после изгубљене лопте Мадара Анђушић је пронашао Смаилагића за ново закуцавање и преокрет на тридесетак секунди до краја.
Поново је Мадар, бивши играч Партизана, извео лош напад, Анђушић је погодио оба пенала, то је учинио и Вилбекин, затим је Каминском испала лопта у аут, имао је Фенер пет секунди за напад, али није нашао добру позицију и остало је 85:84 за Партизан у епској драми.
Партизан је остварио трећу победу у овосезонској Евролиги.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
22:34 09.11.2023
40' – Нема коша, победа Партизана!
Нису играчи Фенера нашли добар шут на крају!
Партизан побеђује са 85:84!
Партизан и Фенербахче - Sputnik Србија
22:32 09.11.2023
40' – Каминском испада лопта!
У аут на пет секунди до краја!
22:29 09.11.2023
40' – Вилбекин сигуран
Поново је поен разлике, седам секунди до краја.
22:28 09.11.2023
40' – Промашај Мадара!
Анђушић иде на линију за слободна бацања и вођство од 85:82 на 11 секунди до краја!
22:24 09.11.2023
40' – Смаилагић!
Опет закуцавање, Партизан води 83:82!
Претходно је Мадар изгубио лопту, а Анђушић забележио бриљантну асистенцију.
22:22 09.11.2023
40' – Камински!
Закуцавање, Партизан губи 82:81.
22:19 09.11.2023
39' – И опет лоше...
Камински није хтео да шутне, Дозир јесте и промашио, а Вилбекин је погодио.
Партизан губи 82:79.
22:18 09.11.2023
39' – Смаилагић изборио лопту!
Феноменалан потез!
22:17 09.11.2023
38' – Лоше одлуке...
Вилбекин је побегао Смаилагићу, а потом Дозир промашује двојку.
22:15 09.11.2023
37' – Понитка промашио зицер!
Аух која штета...
22:14 09.11.2023
37' – Понитка узео фаул!
Преварио је Хејс-Дејвиса.
22:11 09.11.2023
36' – Камински за вођство Партизана!
Четири поена у низу за преокрет на 79:78!
36' – Дорси...
Тројка, Фенер води 78:75.
22:09 09.11.2023
35' – Камински избацио Мотлија!
После поготка и фаул првог центра Фенера.
75:75.
22:08 09.11.2023
34' – Нерешено!
Камински погађа за 73:73.
22:04 09.11.2023
33' – Понитка погађа!
Опет два разлике...
22:03 09.11.2023
32' – Понитка на терену, а Камински на пеналима
Погодио је само једно и смањио на 69:67.
22:00 09.11.2023
31' – Дозир!
Тројка за умањење на 69:66.
21:57 09.11.2023
30' – Партизан и даље у игри!
Има заостатак 69:63.