Милош Теодосић - Sputnik Србија

Звезда претила историјском победом – Барселона казнила грешке црвено-белих

Кошаркаши Црвене звезде гостовали су Барселони и имали су шансу за прву историјску победу у Блауграни, али се то није догодило. На крају је домаћи тим славио са 86:81. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Звезду су скупо коштале техничке грешке на самом крају утакмице, али и лоша игра Шабаза Нејпира који никако да проигра у црвено-белим бојама. Чак је и Теодосић направио једну изгубљену лопту и тиме је Барса обезбедила победу.

Најбољи играч код Црвене звезде био је Лука Митровић са 22 поена и шест скокова, Милош Теодосић је додао 13 поена и девет асистенција, Дејан Давидовац 12 поена, а Немања Недовић 11. Дакле, главна снага црвено-белих вечерас су били домаћи играчи. Код Барсе се истакао Џабари Паркер са 20 поена, док је Вили Ернангомес додао 18, а Јан Весели 14 поена. Никола Калинић је за Барсу дао седам поена и томе додао пет скокова и три асистенције.

Шабаз Нејпир је играо 25 минута. За то време дао је два поена, шутирао је 1/4 за два и 0/4 за три поена, забележио је седам асистенција и три изгубљене лопте. Заиста недовољно добра партија.
Како је почео сусрет, деловало је да неће бити неке резултатске клацкалице, јер су високи играчи Барселоне направили разлику. Вили Ернангомес, Џабари Паркер, Јан Весели и Да Силва правили су разлику и Барса је успела у току првог полувремена да оде на чак 17 разлике.
Ипак, када је узде игре преузео Милош Теодосић, Црвена звезда је продисала, одлично је сарађивао са Дејаном Давидовцем, а Лука Митровић је показао какве квалитете показује и црвено-бели су истопили предност Барсе.
Са тројкама Теодосића и Немање Недовића, Црвена звезда је на одмор отишла са само четири поена заостатка.
Било је већ тада јасно да ће се све решавати у неизвесној завршници, Теодосић је разигравао саиграче, Лука Митровић одиграо једну од најбољих утакмица у каријери, али...
Ни то није било довољно да Црвена звезда упише прву победу у историји у Блауграни.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Последњи минут
Грешка Милоша Теодосића. Па онда двојка Џабарија Паркера - 83:78. Потом промашај Нејпира
22:12 10.11.2023
Минут и по до краја
Јан Весели погађа уз фаул - 80:78. Техничка Сферопулосу на све то - 81:78
22:11 10.11.2023
Какво закуцавање Митровића!
Митровић игра као да је Олајџувон, фантастично је закуцао - 78:77! Потом и погађа за изједначење - 78:78
22:09 10.11.2023
Последња два минута
Црвена звезда има шансу за нешто више, губи лопту Недовић, Калинић погађа на другој страни - 78:75
22:07 10.11.2023
36' – Тројка Давидовца!
Сјајна акција, тројка Давидовца после асистенције Недовића. Потом Калинић маши - 76:75
22:03 10.11.2023
35' – Звезда прети
Митровић игра одлично, а са друге стране Јокубаитис проиграва Веселог - 74:70. Митровић је потом стигао до 19 поена, а Саторански погађа са полудистанце - 76:72
21:57 10.11.2023
33' – Теодосић!
Тројка Милоша Теодосића, Црвена звезда је на само два поена заостатка - 69:67
21:56 10.11.2023
32' – Пет разлике
Јокубаитис је погодио са полудистанце - 69:64
21:52 10.11.2023
31' – Драма у Барселони
Црвена звезда се потпуно вратила у меч и сада има шансу да запрети, ове сезоне, одличној Барселони - 65:62
21:48 10.11.2023
30' – Гедраитис!
У серији је Гедраитис, Црвена звезда прети Барселони! Паркер погађа на другој страни - 65:62. Са три поена заостатка Звезда улази у последњу четвртину
21:46 10.11.2023
29' – Закуцавање Илића!
Звезда је опет у налету и сада је само четири разлике! Имају црвено-бели живу утакмицу - 61:57!
21:42 10.11.2023
27' – 61:51
Десет разлике води Барселона после поена Ернангомеса. Митровић је одличан вечерас у скоку
21:37 10.11.2023
25' – Недовићева тројка!
Јако битан потез! А пре тога је Давидовац украо лопту - 55:49. Лапровитола је убацио тројку - 58:49
21:34 10.11.2023
23' – Саторански
Убацио је Саторански тројку, казнио Нејпира - 53:46. Нејпир се мучи, Весели погађа - 55:46
21:32 10.11.2023
21' – Почело је друго полувреме
Промашила је Барселона тројку, а онда и Нејпир губи лопту - 47:43. Паркер је убацио тројку - 50:43
21:16 10.11.2023
20' – Полувреме!
После 20 минута игре Црвена звезда заостаје четири поена - 47:43. Тројка Теодосића па Недовића и црвено-бели су сада скроз у игри! Ернангомес најефикаснији код домаћина са 15 поена, Митровић 11 код гостију.
21:10 10.11.2023
18' – Звезда истопила предност
Успела је Црвена звезда да спусти разлику - 42:33
21:06 10.11.2023
Очајан шут за три поена
Црвена звезда шутира 0/11 за три поена! Невероватно. И ево прве тројке - Недовић - 42:32