Јаго Матеус дос Сантос - Sputnik Србија

Звезда декласирала Фенербахче у Београду!

Кошаркаши Црвене звезде су убедљиво савладали Фенербахче у осмом колу Евролиге на свом терену резултатом 87:56, али горак укус црвено-белима оставља чињеница да су током меча повређена двојица плејмејкера, Шабаз Нејпир и Јаго Дос Сантос.
Американац се повредио већ на старту дуела, провео је свега 68 секунди на паркету, док је Бразилац изнет са терена у финишу треће деонице, пошто је асистенцијом донео 20 поена вишка свом тиму.
Ипак, недостатак важних играча, једнако као и од раније повређених Бранка Лазића и Адама Ханге није се осетио у игри Звезде, сви су дали допринос, чак и играчи са малом минутажом током сезоне попут Стефана Лазаревића.
Звезда је остварила трећу победу у сезони, а у бриљантној тимској игри истакао се Милош Теодосић са 18 поена, док је одличан поново био Џоел Боломбој са 14.
Двоцифрени поентерски учинак имали су још Немања Недовић са 12, односно Јаго и Лазаревић са по 11.
Одлично је Звезда ушла у утакмицу, добра је била одбрана, а напад је био растрчан, уз квалитетне продоре и поене на обручу.
Вреди напоменути сјајну минијатуру тренера Звезде Сферопулоса који је пренос лопте у напад поверио крилном играчу Гедраитису, док су најпре Нејпир, а потом Теодосић и Јаго преузимали лопту тек на половини противника, што је изненадило тренера ривала Итудиса.
Остала је Звезда у том периоду и без поменутог Нејпира који је задобио повреду носа у дуелу са Дорсијем.
Фенер је успео да се врати на егал од 6:6, уследила је серија од 6:0 домаћих, после поена Јага и Теодосића Звезда је стекла велику предност на крају прве деонице од 25:16, а сјајан је у тиму Звезде био бивши руски репрезентативац Боломбој са чак десет поена.
Наставила је Звезда са сјајном игром, новим тројкама Јага и Теодосића стигла је и до 16 поена предности на половини квартала (35:19)
Имали су шансе Јаго и Тоби да опет шутевима ван линије за три поена дотуку збуњене и неорганизоване ривале, али су промашили отворене позиције па је у последња два минута полувремена Звезда ушла са 14 поена вишка.
Шта нису саиграчи, урадио је Теодосић, трећом тројком је подигао предност Звезде, а Недовић је на исти начин донео чак 20 поена разлике, 43:23.
На полувремену је предност била за поен мања (45:26), после нове асистенције Теодосића и нових поена бриљантног Боломбоја.
Деловало је после великог одмора да Фенербахче има бољу енергију, Звезда је пропуштала нападе и дозвољавала поене, али не задуго.
Црвено-бели су експресно затегли одбрану, прорадио је и напад, а до нових 20 поена разлике дошло се у финишу треће деонице (60:40) када се повредио и други плејмејкер Звезде, Јаго Матеус.
Распуцала се Звезда у последњој деоници, тројке су уписали Тоби, Давидовац, Лазаревић и Недовић за великих 78:48 на тачно четири минута до краја меча.
Искористио је тренер Сферопулос остатак времена да разигра све кошаркаше који су поздрављени овацијама навијача јер су чак успели и да увећају разлику на 31 поен за коначних 87:56.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
22:36 14.11.2023
40' – Крај! Спектакуларна победа Звезде!
Коначан резултат је 87:56!
22:27 14.11.2023
36'– Спектакл!
Звезда има 30 поена разлике, 78:48!
22:26 14.11.2023
36'– Недовић!
Нова тројка за 76:48!
22:24 14.11.2023
34'– Лазаревић!
Нова тројка за 71:46.
22:19 14.11.2023
33'– Давидовац!
Тројка за 68:42!
22:18 14.11.2023
32'– Тоби!
Тројка за 65:42.
22:13 14.11.2023
30' – Звезда доминира над Фенером!
Црвено-бели воде 60:40 после три деонице!
Милош Теодосић - Sputnik Србија
30' – Повреда и Јага!
Звезда остаје и без другог плејмејкера, али води 60:40.
22:09 14.11.2023
28' – Тројка!
Звезда води 56:38!
22:08 14.11.2023
Звезда до краја без Нејпира!
Према незваничним информацијама, доживео је повреду носа у раној фази дуела.
22:07 14.11.2023
27'– Боломбој!
Сјајно закуцавање после промашаја Митровића!
Звезда води 53:38.
22:01 14.11.2023
25'– Штета...
Добра одбрана, али лоши напади Звезде. Мало је недостајало да се разлика врати на преко 20 поена.
Дејвис погађа другу тројку, Сестина поентира и смањује на 49:36.
21:58 14.11.2023
22'– Јаго прекида пост
Мало је недостајало да Звезда остане без поена после два минута игре.
Уследио је сјајан продор за погодак, Звезда води 47:29.
21:38 14.11.2023
20'– Звезда силовита против Фенера!
Напад је одличан, прецизан, одбрана фокусирана, тренер Сферопулос је идејом да Гедраитис преноси лопту у офанзивни део потпуно збунио земљака Итудиса и Звезда више него заслужено има велику предност на полувремену.
Звезда води 45:26 после поена Боломбоја на додавање Теодосића.
Партизан - Звезда - Sputnik Србија
21:35 14.11.2023
20'– Недовић!
Тројка за 43:23!
21:32 14.11.2023
19'– Тео!
Тројка за 40:23.
21:29 14.11.2023
18'– Штета
Отворене тројке су промашили Јаго и Тоби.
Мотли је узвратио закуцавањем и смањио на 37:23.
21:24 14.11.2023
16'– Теодосић двоцифрен!
Са линије пенала убацио је и десети поен.
Звезда води 37:21.
21:21 14.11.2023
15'– Теодосић!
Тројка за 35:19!
21:17 14.11.2023
13'– Вилбекин одговара Теодосићу
Кош за кош, Звезда води 30:19.