Медведеву припао трилер против Зверева – за полуфинале!

© AP Photo / Andy WongДанил Медведев и Александар Зверев
Данил Медведев и Александар Зверев - Sputnik Србија, 1920, 15.11.2023
Данил Медведев, руски тенисер, остварио је и другу победу на Завршном турниру сезоне у Торину победом над Александром Зверевим са 7:6, 6:4, чиме је обезбедио пласман у полуфинале.
Медведев, који је 2020. освојио такмичење у Торину, први је играч који је обезбедио место у полуфиналу, али до прве позиције у групи мора победом против Карлоса Алкараса у последњем колу.
Са друге стране, Зверев више не зависи од себе, већ од резултата дуела између Медведева и Алкараса.
Јако тесан меч су вечерас одиграли Рус којем није дозвољено да игра под заставом Русије и Рус који целу каријеру наступа под заставом Немачке.
Меч је почео брејком који је направио Медведев, али није успео да га сачува до краја сета.
Зверев је у тај-брејку води 4:1, имао је потом две сет лопте, које није успео да реализује, док је Данил, када му се таква прва прилика указала на 8:7, шчепао је с обе руке.
У другом сету није било ниједне брејк прилике до 4:4. Онда је Немац дошао у шансу да одузме сервис ривалу, што му није пошло за руком. Медведев се одбранио, да би у следећем гему он дошао до прве брејк прилике и – искористио је за пласман у полуфинале.